Zagłębie Sosnowiec ma nowego prezesa

Zagłębie Sosnowiec ma nowego prezesa
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Nowym prezesem Zagłębia Sosnowiec został Łukasz Girek.

Nowym prezesem Zagłębia Sosnowiec został Łukasz Girek. Do tej pory absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej w Poznaniu, sprawował funkcję wiceprezesa Fundacji Akademii Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec. Od 2013 roku związany był z małopolską Akademią Piłkarską Mam Talent Krzeszowice oraz projektem skautingowym APMT Polska. We wrześniu 2018 roku nowy prezes Zagłębia Sosnowiec dołączył do akademii, pracując najpierw jako manager, następnie wiceprezes, a na początku sierpnia tego roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego Zagłębie S.A.

Prezes Girek jest pomysłodawcą Zagłębiowskiej Akademii Rozwoju Indywidualnego, a także twórcą projektów Zagłębie Talentów i Zagłębie Dąbrowskie oraz programu społecznego Per Aspera Ad Astra.

Reklama

W naszej Akademii odpowiedzialny był również za współpracę międzynarodową, w ramach której zbierał cenne doświadczenie wizytując akademie m.in. Bayernu Monachium, PSV Eindhoven, Red Bull Salzburg, Sparty Praga i DAC Dunajska Streda.

W trakcie pracy Łukasza Girka przy Kresowej akademia odniosła największe sukcesy w swojej kilkuletniej historii. Pięciu wychowanków zadebiutowało w rozgrywkach Fortuna I Ligi, po raz pierwszy od dwudziestu lat i to od razu w dwóch kategoriach wiekowych Zagłębie zdobyło mistrzostwo województwa śląskiego i jako jedyny klub w województwie posiadaa swój zespół w każdej z pierwszych lig młodzieżowych.

Łukasz Girek jest wychowankiem Sarmacji Będzin, gdzie grał w jednej drużynie m.in. z byłymi piłkarzami naszego klubu Andrzejem Kubicą i Adamem Bałą. Nowy prezes był również zawodnikiem RKS Grodziec Będzin, a swoje pierwsze w życiu treningi odbywał pod okiem Jarosława Jądera w grupach naborowych Zagłębia Sosnowiec.

Reklama

Wkrótce dowiemy się kto zastąpi Łukasza Girka na stanowisku wiceprezesa Fundacji Akademii Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec.

fot: Zagłębie Sosnowiec źródło: Zagłębie Sosnowiec

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Zagłębie Sosnowiec

Dodaj komentarz