Zagłębie Sosnowiec ciągle bez punktów

Czas < 1 min czytania

Nowy trener nie zmienił wiele. Zagłębie Sosnowiec znowu przegrało.

Zmiana szkoleniowca nie dała wiele sosnowiczanom. Kazimierza Moskala zastąpił Łukasz Matusiak, ale Zagłębie przegrało kolejny mecz. Ostatni raz Chłopcy znad Brynicy z trzech punktów cieszyli się pięć kolejek temu. Od tej pory tylko raz udało im się zremisować z beniaminkiem Skrą Częstochowa. Resztę spotkań przegrali.

Pierwszą bramkę Zagłębie straciło w 15. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu Marcela Pięczka, piłkę w polu karnym zagrał głową Emile Thiakane. Szymon Kobusiński dołożył nogę i piłka wpadła do bramki strzeżonej przez Perdijicia.

Po prawie 20 minutach w kibicach zgromadzonych na Stadionie Ludowym znowu zatliła się nadzieja. Zagłębie grało w przewadze, bo poza boiskiem opatrywany był Hubert Tomalski. Puszcza miała problemy z wyprowadzeniem piłki, do której doskoczył Joao Oliveria. Portugalczyk został sfaulowany przez bramkarza drużyny z Niepołomic, Gabriela Kobylaka, a rzut karny na bramkę zamienił Szymon Sobczak.

Wydawało się, że sosnowiczanie zdobędą chociaż jeden punkt, ale w ostatnim kwadransie spotkania Puszcza zaatakowała. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową uderzył Tomasz Wojcinowicz i niepołomiczanie zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa.

Trudno szukać pozytywów w grze Zagłębia. Po porażce z Puszczą sosnowiczanie spadli ze strefy spadkowej i nic nie wskazuje, że mieliby się z niej prędko wygrzebać.

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 1:2 (1:1)
0:1
Szymon Kobusiński (15), 1:1 Szymon Sobczak (38-karny), 1:2 Tomasz Wojcinowicz (76)
Zagłębie Perdijić – Smoleń, Dalić, Machała, Seedorf – Bryła (60. Pawłowski), Ambrosiewicz, Kamiński (84. Troć), Oliveira (41. Banaszewski), Szumilas (84. Tierbalan) – Sobczak. Trener: Łukasz Matusiak.
Puszcza Kobylak – Pięczek, Wojcinowicz, Dytiatjew, Górski (87. Hladík) -Tomalski (39.Cichoń), Hajda, Serafin, Thiakane, Włodarczyk (61. Mroziński) – Kobusiński. Trener:Tomasz Tułacz.
Żółte kartki Oliveira, Bryła, Machała, Pawłowski – Kobylak, Kobusiński, Hajda.