Zabawa i emocje w mistrzostwach Katowic

Zabawa i emocje w mistrzostwach Katowic
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Za nami Dzielnicowe Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w piłce nożnej.

W Dzień Dziecka młodzi piłkarze z Katowic opanowali boczne boiska Stadionu Miejskiego przy ul. Bukowej. Wszystko z powodu rozgrywanego tego dnia finałów Dzielnicowych Mistrzostw Katowic, współorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach, GKS Katowice i Akademię „Młoda GieKSa”. Osiem najlepszych drużyn, wyłonionych we wcześniejszych turniejach organizowanych na boiskach MOSiR-u, spotkało się, by rywalizować o tytuł mistrzów naszego miasta.

Wszyscy reprezentanci szkół podstawowych spisali się na medal. Rozgrywkom towarzyszyła jednak nie tylko dobra zabawa, ale i wielkie, sportowe emocje. W ścisłym finale turnieju SP 44 pokonała SP 33 2:1. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z SP 51.

Reklama

Najlepsza drużyna wywalczyła nie tylko tytuł mistrzowski, ale i prawo do udziału w profesjonalnym treningu pod okiem sztabu szkoleniowego GKS-u. Zespoły, które znalazły się na podium wygrały sprzęt sportowy dla swoich szkół (I m-ce – 3000 zł, II m-ce – 2000 zł, III m-ce – 1000 zł), a także zaproszenia na mecze GieKSy w kolejnym sezonie. Specjalne nagrody czekały też dla zawodników, którzy uzyskali wyróżnienia indywidualne. Trener GieKSy Rafał Górak wręczył nagrody najlepszemu zawodnikowi Piotrowi Dylowi, najlepszemu bramkarzowi Kacprowi Maślągowi oraz najlepszemu strzelcowi Szymonowi Biolikowi. Klubowa maskotka GieKSik wręczył oczywiście pamiątki wszystkim uczestnikom zmagań.

fot: GKS KAtowice

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS Katowice

Dodaj komentarz