Wielki powrót? Ruch Chorzów o krok od awansu!

Wielki powrót? Ruch Chorzów o krok od awansu!

Ruch Chorzów pokonał Radunię Stężyca / fot. Tomasz Stefanik, ruchchorzow.com.pl

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

14-krotny mistrz Polski po 4 latach spędzonych na niższych szczeblach ligowych ma szansę znów znaleźć się na zapleczu PKO Ekstraklasy. W niedzielę czeka go jednak bardzo trudne zadanie.

Po udanym sezonie zasadniczym i zajęciu 3. miejsca na koniec rozgrywek eWinner 2 Ligi Ruch Chorzów miał prawo czuć się faworytem play-offów o ostatnią, trzecią lokatę premiującą awansem. Doświadczenie z zeszłorocznych baraży nakazywały jednak ostrożność we wskazywaniu pewniaków tej rywalizacji i już półfinał rozgrywek potwierdził, że wyniki ligowe nie mają teraz większego znaczenia.

Ruch Chorzów wyeliminował co prawda najniżej sklasyfikowaną Radunię Stężyca, ale by tego dokonać potrzebował dogrywki, mimo że grał u siebie i w skali całego sezonu zdobył 10 punktów więcej niż środowy rywal. To jednak nic w porównaniu z tym, co działo się w drugiej parze. Piąty po fazie zasadniczej Motor Lublin rozbił na wyjeździe Wigry Suwałki i to właśnie rozpędzony zespół Marka Saganowskiego będzie rywalem niebieskich w najważniejszym meczu sezonu.

Reklama

Biorąc pod uwagę aktualną dyspozycję obu drużyn, trudno wskazać faworyta spotkania. LV BET nieznacznie wyżej ceni akcje grającego u siebie Ruch, oferując kurs 2.35 za jego zwycięstwo. Triumf Motoru wyceniony został na 3.0, przy stawce 3.1 na remis. Przewidywana jest więc bardzo wyrównana rywalizacja, z której górą wyjść może każda ze stron.

WEJDŹ DO GRY Z LV BET I TRAFNIE WYTYPUJ ZWYCIĘZCĘ FINAŁU BARAŻÓW O AWANS DO FORTUNA 1 LIGI

*LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem. Zakaz wstępu na stronę internetową i uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

Reklama

Ruch Chorzów – Motor Lublin / niedziela 29 maja 2022 r., godz. 17:00

Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaRuch Chorzów

Dodaj komentarz