Vuković po wczorajszym triumfie. „Wyniki Stali zakłamują rzeczywistość”

Vuković po wczorajszym triumfie. „Wyniki Stali zakłamują rzeczywistość”

Biuro Prasowe GKS Piast SA

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Cieszy nas ważne zwycięstwo na trudnym terenie. Uważam, że statystyki i wyniki Stali Mielec w tym roku zakłamują rzeczywistość. Nieprzypadkowo Lech i Raków tutaj zremisowali, bo wcale nie musieli – powiedział po wczorajszym zwycięstwie w Mielcu szkoleniowiec Piasta, Aleksandar Vuković.

Piast Gliwice odniósł wczoraj drugie zwycięstwo z rzędu. Gliwiczanie nie zagrali wczoraj najlepszego meczu, ale koniec końców udało im się zdobyć komplet punktów. 

Ta drużyna (Stal Mielec – przyp. red.) bardzo pechowo przegrała u siebie z Górnikiem, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Wiedzieliśmy, że aby wygrać, to trzeba będzie przeżyć momentami trudne chwile i takie też przeżywaliśmy, kiedy Stal miała więcej z gry – przekonuje Vuković. 

Reklama

Potrafiliśmy się też temu przeciwstawić dobrymi fragmentami ze swojej strony. Przy golu na 1-0 dopisało nam szczęście, bo piłka trafiła zawodnika gospodarzy w rękę w nie najgroźniejszej sytuacji. Dopisało nam szczęście, ale na to pracowaliśmy. Wielkie gratulacje dla drużyny za te ważne trzy punkty – zakończył. 

Udało się…

Było to trudne spotkanie z trudnym przeciwnikiem, który nieźle bronił i miał pomysł na ten mecz. Myślę, że i my dobrze graliśmy w defensywie, jednak trudno było coś wykreować, z racji tego, że Stal była blisko siebie i była agresywni w obronie – powiedział po meczu Kamil Wilczek, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Uważam, że to był mecz na zasadzie, kto strzeli pierwszy bramkę ten wygra. Udało nam się otworzyć wynik spotkania i teraz się cieszymy z trzech punktów. Szczęście nam pomogło, ale z drugiej strony my temu szczęściu pomogliśmy. Przyjechaliśmy tutaj po komplet punktów. Mimo, że nie grało się łatwo, cały czas wierzyliśmy i konsekwentnie dążyliśmy do tego, żeby to spotkanie wygrać – dodał.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Aleksandar VukovićKamil WilczekPiast GliwicePKO Ekstraklasa

Dodaj komentarz