Szwedzik do Śląska, Bergier do GKS-u! Niezłe wzmocnienie katowiczan!

Szwedzik do Śląska, Bergier do GKS-u! Niezłe wzmocnienie katowiczan!

Biuro Prasowe GKS Katowice

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Sebastian Bergier nowym nabytkiem GKS-u Katowice. Były piłkarz Śląska Wrocław związał się z katowickim klubem do 30 czerwca 2025 roku!

Co ciekawe, transfer ten ziścił się na zasadzie wymiany piłkarzy – do Katowic z Wrocławia trafił wspomniany Bergier, a do Wrocławia z Katowic udał się Patryk Szwedzik. 

Młody, ale doświadczony

Sebastian Bergier to 23-letni napastnik. Jest wychowankiem Śląska Wrocław. W sezonie 2018/2019 był dwukrotnie wypożyczany, najpierw do pierwszoligowej Stali Mielec, a następnie do drugoligowych Wigier Suwałki. 

Reklama

Latem 2019 roku wrócił na Dolny Śląsk i w ostatnich sezonach występował zarówno z pierwszą drużyną Śląska w Ekstraklasie (31 meczów), jak i z drugą drużyną na szczeblu trzeciej oraz drugiej ligi. W sezonie 2020/2021 strzelił 20 bramek w rozgrywkach eWinner 2 ligi. Wystąpił także w trzech meczach reprezentacji Polski do lat 18.

To nie było takie proste

Tworząc założenia na zimowe okno transferowe, zakładaliśmy możliwość odejścia z klubu Patryka Szwedzika, który nie zdecydował się na przedłużenie wygasającego 30 czerwca br. kontraktu. Poszukiwaliśmy zawodnika, który mógłby wzmocnić rywalizację sportową w ofensywie. Jednym z piłkarzy będących w kręgu zainteresowań klubu był Sebastian Bergier, wychowanek Śląska Wrocław, którym interesowaliśmy się już od dłuższego czasu, natomiast jego pozyskanie dotąd było bardzo trudne – tłumaczy dyrektor sportowy GKS-u Katowice, Robert Góralczyk.

Rozważaliśmy różne warianty i kierunki działań transferowych. Uznaliśmy, że to najlepszy moment, aby wytransferować z klubu Patryka Szwedzika, chcąc zrobić miejsce w drużynie i w budżecie dla nowego piłkarza. W procesie decyzyjnym braliśmy pod uwagę wiele okoliczności m.in. właśnie kończący się kontrakt Patryka, oferty na zawodnika, ocenę jego przydatności dla zespołu w rundzie jesiennej, ale również perspektywę na rundę wiosenną bieżącego sezonu, a także sytuację na rynku transferowym – dodał.

Reklama

Wiedząc o zainteresowaniu Patrykiem Szwedzikiem przez Śląsk Wrocław, a także o analogicznie kończącym się kontrakcie Sebastiana Bergiera, Kluby doszły do porozumienia w sprawie transakcji wiązanej. W efekcie nastąpiła wymiana zawodników. Wierzę, że Sebastian szybko zaadaptuje się w drużynie, a na boisku uwolni drzemiący w nim potencjał – zakończył Góralczyk.

Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaGKS KatowiceSebastian Bergier

Dodaj komentarz