Szczepan Mucha w Piaście Gliwice! „To wzmocnienie na lata”

Szczepan Mucha w Piaście Gliwice! „To wzmocnienie na lata”

Biuro Prasowe GKS Piast SA

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Okienko transferowe jeszcze jest zamknięte, ale Piast Gliwice nie zwalnia tempa. Po przedłużeniu umowy z Frantiszkiem Plachem, klub podpisał umowę z 18-letnim Szczepanem Muchą. 

Szczepan Mucha pochodzi z Bielska-Białej. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Drzewiarzu Jasienica, skąd w 2014 roku trafił do Rekordu Bielsko-Biała, gdzie przez pięć lat przeszedł drogę od grup młodzieżowych aż do debiutu w pierwszym zespole. 

W tym sezonie Szczepan Mucha rozegrał w barwach Rekordu Bielsko-Biała 13 ligowych spotkań, w których zdobył cztery bramki. Do swojego dorobku dołożył również dwa mecze i dwa gole w Fortuna Pucharze Polski. We wrześniu 2022 roku 18-latek zadebiutował w reprezentacji Polski U-19. Do tej pory w narodowych barwach zanotował pięć występów i dwie asysty. 

Reklama

Moje pierwsze odczucia są bardzo dobre. Jestem bardzo zadowolony z transferu i cieszę się, że dołączyłem do Piasta. W Gliwicach jest bardzo dobry trener i zespół, więc jestem przekonany, że to pomoże mi w rozwoju – powiedział Szczepan Mucha po podpisaniu kontraktu, cytowany przez oficjalną stronę klubu. – Chcę się dalej rozwijać, a to może pozwolić mi zadebiutować na boiskach Ekstraklasy. Na pewno dam z siebie wszystko, aby jak najszybciej to osiągnąć. Już nie mogę doczekać się pierwszych treningów z drużyną – dodał nowy zawodnik Piasta.

Wzmocnienie na lata

Piast jest dobrym miejscem do rozwoju i jestem przekonany, że właśnie tutaj Szczepan jeszcze bardziej rozwinie swój potencjał, który niewątpliwie posiada. Transfer tak młodego i utalentowanego zawodnika, to wzmocnienie nie tylko na ten sezon, ale również kolejne lata – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice. 

Szczepan to młodzieżowy reprezentant kraju, więc cieszę się, że kolejne kroki w swojej karierze będzie stawiał w barwach Niebiesko-Czerwonych. Udało nam się dojść do porozumienia jeszcze przed pierwszym zgrupowaniem. To ważne, aby zawodnik miał czas na zapoznanie się z zespołem, wspólne treningi i, co najważniejsze, przepracowanie całego okresu przygotowawczego – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Piast GliwicePKO EkstraklasaSzczepan Mucha

Dodaj komentarz