Szalony mecz GKS-u Katowice. Szkoda, że przegrany

Szalony mecz GKS-u Katowice. Szkoda, że przegrany
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Po pełnym emocji meczu, GKS Katowice przegrał z Odrą Opole.

W dziesięciu meczach pierwszej ligi GKS Katowice stracił 23 gole. W spotkaniu z Odrą, Katowiczanie dali sobie strzelić cztery i pozostają w strefie spadkowej.

Spotkanie nie zapowiadało się na porywające. Obie strony na początku raczej badały możliwości przeciwników niż próbowały atakować. Dopiero w 21. minucie Konrad Nowak minął lewego obrońcę Gieksy, wyłożył piłkę do Krzysztofa Janusa i Odra cieszyła się z pierwszej bramki. Niecałe dziesięć minut później drużyna z Katowic wyrównała. Po rzucie rożnym, głową uderzał Filip Szymczak. W tym sezonie to trzecia bramka wypożyczonego z Lecha Poznań, młodzieżowego reprezentanta Polski. W 38. minucie niepilnowany Piech dostał podanie w polu karnym i z zimną krwią je wykończył. Chwilę później dobił strzał Nowaka i dołożył kolejną bramkę.

Reklama

W przerwie GKS-ie Katowice doszło do dwóch zmian. Na boisku pojawili się Sanocki i Janiszewski. Gieksa chciała gonić wynik. Niestety już siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Nowak z Piechem mówiąc po piłkarsku rozklepali obronę katowiczan. Nowak świetnym strzałem przy słupku pokonał Królczyka. W 69. minucie Sanocki lekko uderzał na bramkę. Doza szczęścia pomogła zawodnikowi GKS-u Katowice. Żemło pomylił się i trafił do własnej siatki. Niestety nic więcej z tego nie wynikało i katowiczanie przegrali 2:4.

Reklama

Odra Opole – GKS Katowice 4:2 (3:1)
1:0
 Krzysztof Janus (21), 1:1 Filip Szymczak (30), 2:1 Arkadiusz Piech (38), 3:1 Arkadiusz Piech (42), 4:1 Konrad Nowak (52), 4:2 Piotr Żemło (69-sam.)
Odra Kuchta – Mikinić, Żemło, Tkocz, Maćkowiak – Nowak (71. Sauczek), Trojak, Niziołek (70. Pawlik), Marzec (80. Żak), Janus (88. Spychała) – Piech (70. Czapliński). Trener: Piotr Plewnia.
GKS Królczyk – Wojciechowski (46. Sanocki), Jędrych (46. Janiszewski), Kołodziejski, Pawłas – Kiebzak (62. Szwedzik), Figiel (62.Urynowicz), Jaroszek, Błąd, Woźniak – Szymczak (63. Kozłowski). Trener: Rafał Górak.
Sędziował Łukasz Kuźma (Białystok).

fot: GKS Katowice

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS Katowice

Dodaj komentarz