Świetny mecz BKS BOSTIK i nadzieja na lepsze jutro

Świetny mecz BKS BOSTIK i nadzieja na lepsze jutro

Siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-BIała / fot. bkssa.pl

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Siatkarki z Bielska-Białej niespodziewanie pokonały w Radomiu 3:2 E.LECLERC MOYA Radomkę odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie 2021/2022 Tauron Ligi.

Dobrą dyspozycję siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała zasygnalizowały dopiero w drugim secie piątkowego spotkania. Po nieudanej pierwszej partii szybko przejęły inicjatywę i doprowadziły do remisu.

Faworyzowane radomianki, z takimi zawodniczkami jak Katarzyna Zaroślińska-Król, Zuzanna Efimienko-Młotkowska czy Freya Albrecht w składzie, podrażnione stratą seta z jednym z najsłabszych dotychczas zespołów w lidze, w secie numer 3 wygrały przekonująco – do 14. Nie potrafiły jednak zdominować przyjezdnych na dłużej i w kolejnej partii znów  oddały inicjatywę. Co więcej, nie były już w stanie jej odzyskać do końca spotkania, przegrywając ostatecznie 2:3.

Reklama

BKS BOSTIK do zwycięstwa poprowadziła Weronika Szlagowska, zdobywczyni 17 punktów i tytułu MVP meczu. 22 oczka dla pokonanych zdobyła Zaroślińska-Król.

Bielszczanki dzięki trzeciemu zwycięstwu w sezonie wyprzedziły w tabeli Energę MKS Kalisz, z którą zmierzą się na wyjeździe w 10. kolejce TAURON Ligi już w czwartek 25 listopada (17:30). Będą więc miały idealną okazję, by potwierdzić dobrą dyspozycję i poprawić swoją pozycję w środku stawki. Obecnie tracą bowiem punkt do ósmego #Volley Wrocław i dwa do siódmego UNI Opole.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 2:3 (25:22, 20:25, 25:14, 22:25, 10:15)

Reklama

Skład BKS BOSTIK: Kazała, Pierzchała, Orvosova, Szlagowska, Janiuk, Polak, Drabek (libero) oraz Mazur (libero), Borowczak, Chmielewska, Bartkowska, Łyszkiewicz.

Reklama

Siatkówka

BKS Bostik Bielsko-Białasiatkówka

Dodaj komentarz