Porażka GKS-u Katowice

Porażka GKS-u Katowice
Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

ŁKS zatrzymał serię meczów bez porażki GKS-u Katowice.

Nudna pierwsza połowa

Pierwsza połowa nie porywała. Najciekawszym wydarzeniem była kontrowersja sędziowska pod bramką ŁKS-u. Wydawało się, że Oskar Koprowski faulował, za co pierwotnie został ukarany żółtą kartką. Chwilę wcześniej sędzia dopatrzył się zagrania ręką Javiego Moreno i musiał pomagać sobie VAR-em. Powtórka pokazała, że wcześniej na spalonym był zawodnik GKS-u Katowice i łodzianie rozpoczęli od bramki.

W grze drużyny Kibu Vicuny widać było więcej zaangażowania niż w Opolu, ale do ideału dużo brakowało. Najgroźniejsze sytuacje ŁKS stwarzał sobie ze stałych fragmentów gry. Najbliżej szczęścia był Jan Sobociński, ale uderzył nad bramką.

Reklama

Katowiczanie, pod bramkę Kozioła przedzierali się najczęściej skrzydłami. Szczególnie dziurawa, była lewa strona boiska, za którą odpowiedzialny był Bartosz Szeliga.

Karny dał ŁKS-owi trzy punkty

Na początku drugiej połowy ŁKS pokusił się o dwie groźne akcje ofensywne. Obie próbował finalizować Maciej Radaszkiewicz i w obu przypadkach nie udało mu się umieścić piłki w bramce.

Reklama

Podrażnieni ełkaesiacy próbowali, ale w ich grze było dużo niedokładności i frustracji, a goście skrzętnie to wykorzystywali. W drużynie z Katowic szczególnie wyróżniał się Filip Szymczak, który raz po raz sprawdzał czujność Marka Kozioła.

Przed upływem godziny gospodarze wyszli z groźną kontrą, ale z sobie tylko znanych powodów Radaszkiewicz zdecydował się uderzać z dystansu, a bramkarz GKS-u z łatwością obronił strzał młodego napastnika.

Podobnie jak rozgrywanym w lipcu 2018 roku, kiedy to zespoły mierzyły się na al. Unii po raz ostatni, ełkaesiacy próbowali, atakowali, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki rywali.

Reklama

Wreszcie w 68. minucie spotkania w polu karnym znalazł się Mateusz Bąkowicz. Stoper gości sfaulował młodego obrońcę i sędzia po długiej konsultacji z VAR-em podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Antonio Dominguez.

Dogodną sytuację do podwyższenia prowadzenia miał Pirulo. Hiszpan w swoim stylu zszedł ze skrzydła, ale jego strzał był niecelny. Przez kolejne minuty łodzianie starali się kontrolować spotkanie, chociaż katowiczanie nie pozostawali im dłużni i starali się zepchnąć zespół Vicuny do obrony.

ŁKS kompletnie nie ma pomysłu na ofensywę, w jego grze nie widać jakikolwiek wypracowanego stylu, ale na szczęście punkty przyznają za zdobyte bramki, a nie za wrażenia artystyczne. Po meczu z GKS-em Katowice, ŁKS po raz pierwszy od czterech spotkań może dopisać ich sobie aż trzy.

Reklama

ŁKS – GKS Katowice 1:0 (0:0)

1:0 Dominguez 72.

ŁKS : Kozioł – Bąkowicz, Sobociński, Koprowski, Szeliga – Rozwandowicz (60. Tosik), Dominguez (81. Nowacki), Pirulo – Moreno (81. Corral), Radaszkiewicz, Ricardinho (92. Kelechukwu)

Reklama

GKS Katowice): Królczyk – Janiszewski, Jędrych, Figiel, Błąd (63. Sanocki), Jaroszek (27.Urynowicz), Rogala, Sadowski (27. Kołodziejski), Szwedzik, Wojciechowski, Szymczak

żółte kartki: Pirulo, Sobociński – Szymczak, Jaroszek

fot; ŁKS

Reklama

Piłka Nożna

GKS Katowice

Dodaj komentarz