Podbeskidzie zbliża się do barażów. Podsumowanie kolejki w Fortuna 1 Lidze

Podbeskidzie zbliża się do barażów. Podsumowanie kolejki w Fortuna 1 Lidze

Fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała/Szymon Jaszczurowski

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Podbeskidzie Bielsko-Biała po serii remisów zanotowało ważne zwycięstwo, dzięki któremu zbliżyło się do strefy barażowej. Oddalił się za to od niej GKS Katowiec. Ruch Chorzów natomiast nie odstępuje ŁKS-u na krok w rywalizacji o pierwsze miejsce na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Jedni zbliżają się do barażów kosztem drugich

W tej kolejce byliśmy świadkami emocjonującej rywalizacji, w której podziwialiśmy ekipy Podbeskidzia Bielsko-Biała i GKS-u Tychy. „Górale” po czterech remisach z rzędu w Fortuna 1 Lidze (licząc jeszcze spotkania z poprzedniego roku) potrzebowali zwycięstwa, aby strefa barażowa im za bardzo nie uciekła. Na zwycięstwo ochotę miał jednak także GKS Tychy, który pozostawał w w 2023 bez ligowego zwycięstwa.

I po 21. serii gier tyszanie bez tego zwycięstwa pozostali. Podbeskidzie okazało się górą po trafieniu Jeppe Simonsena w 92. minucie spotkania. Haitańczyk pozwolił swojemu zespołowi zbliżyć siętym samym do szóstego Chrobrego Głogów na odległość jedynie dwóch punktów po tym, jak głogowianie polegli w Łodzi w starciu przeciwko ŁKS-owi 2:5. Obecnie Podbeskidzie ma na koncie 32 punkty i zajmuje ósmą lokatę w tabeli.

Reklama

Zdecydowanie gorzej sytuacja przedstawia się w Tychach, gdzie po tej porażce podopieczni Dominika Nowaka plasują się na 12. miejscu z dorobkiem 24 punktów.

Podbeskidzie B-B – GKS Tychy 1:0
1:0 – Jeppe Simonsen 90+2′

GKS Katowice wciąż bez wygranej

Niezbyt dobrze skończył rok 2022 i też nie najlepiej zaczął 2023 rok dla GKS Katowice. Gracze Rafała Góraka ligowe granie w 2022 zakończyli laniem od ŁKS-u na własnym obiekcie 1:5. Po wznowieniu rozgrywek w lutym katowiczanie dwukrotnie zremisowali. Najpierw podzielili się punktami z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, a następnie z Podbeskidziem B-B. Po 21. kolejce Fortuna 1 Ligi GKS zostaje jednak bez zwycięstwa, bowiem w piątek przerał 1:2 w ważnym dla układu środka tabeli meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Na bramki Karwota i Troca zdołał odpowiedzieć Arkadiusz Jędrych, ale było to za mało, żeby wywieźć z Sosnowca choćby jeden punkt.

GKS został zatem z 29 punktami i zajmuje na ten moment 10. miejsce. Katowiczanie byli w podobnej sytuacji do Podbeskidzia, dlatego szkoda straconych punktów w Sosnowcu, bo przy ewentualnej wygranej gracze prowadzeni przez Rafała Góraka traciliby dzisiaj jedynie dwa punkty do miejsca premiowanego udziałem w barażach.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 2:1
1:0 – Meik Karwot 7′
2:0 – Adrian Troc 55′
2:1 – Arkadiusz Jędrych 90+1′ (k.)

Reklama

Ruch Chorzów nie zwalnia tempa

Ruch Chorzów nie zwalnia tempa. Tym razem gracze Jarosława Skrobacza okazali się lepsi w starciu beniaminków od Stali Rzeszów. Chorzowianie wygrali 2:0 po golu Daniela Szczepana w pierwszej połowie, który co ciekawe, 10 minut wcześniej zmarnował rzut karny. W 90. minucie premierowego gola w  niebieskich barwach zdobył wypożyczony z Zagłębia Lubin, Szymon Kobusiński.   Dzięki temu zwycięstwu Ruch Chorzów nie pozwala uciec ŁKS-owi i od lidera z Łodzi dzielą chorzowian wciąż tylko trzy punkty (ŁKS 44 – 41 Ruch). „Niebiescy” powiększyli natomiast przewagę nad grupą pościgową. Nad trzecią Termalicą Ruch ma w tym momencie pięć punktów przewagi.

Ruch Chorzów – Stal Rzeszów 2:0
1:0 – Daniel Szczepan 31′
2:0 – Szymon Kobusiński 90′

CZYTAJ TAKŻE: Seria trwa. Ruch Chorzów z kolejnym zwycięstwem

Reklama

Piłka Nożna

GKS KatowiceGKS TychyPodbeskidzie Bielsko-BiałaRuch Chorzów

Dodaj komentarz