Piłkarz Lecha w GKS Katowice

Piłkarz Lecha w GKS Katowice
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Na zasadzie wypożyczenia z Lecha Poznań do GKS-u Katowice trafił Antoni Kozubal. Młodzieżowy reprezentant Polski związał się z katowiczanami do 30 czerwca 2023 roku.

18-letni pomocnik swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Beniaminku Krosno. Stamtąd w 2017 roku trafił do Akademii Lecha Poznań. W sezonie 2020/2021 zadebiutował w seniorskiej piłce grając dla drugiej drużyny Lecha. Miał także okazję na debiut w Ekstraklasie.

Dla pierwszego zespołu z Poznania rozegrał siedem spotkań, notując gola i asystę w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Wiosnę sezonu 2021/2022 spędził na wypożyczeniu w Górniku Polkowice, dla którego rozegrał czternaście meczów na poziomie 1 Ligi.

Reklama

Na rundę jesienną bieżących rozgrywek wrócił do drugiego zespołu Lecha i rozegrał czternaście meczów w II lidze. Jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski

Większa rywalizacja

W ostatni dzień okienka transferowego skorzystaliśmy z możliwości wypożyczenia młodego zawodnika Lecha Poznań, grającego na pozycji środkowego pomocnika i  poprzez ten ruch kadrowy zwiększamy rywalizację wśród młodzieżowców w naszym składzie – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice

„Witamy Antoniego w GieKSie i życzymy powodzenia!” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej GKS-u.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Antoni KozubalGKS Katowice

Dodaj komentarz