Piłkarz Górnika nominowany do tytułu Piłkarza Października PKO BP Ekstraklasy!

Piłkarz Górnika nominowany do tytułu Piłkarza Października PKO BP Ekstraklasy!

Katowicki Sport

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Październik nie był udany dla większości piłkarzy Górnika Zabrze. Niemniej jednak można wśród z nich znaleźć mały wyjątek, a jest nim Szymon Włodarczyk. Najlepszy strzelec zabrzan został bowiem nominowany do tytułu Piłkarza Października PKO BP Ekstraklasy!

Zabrzanie w pięciu październikowych meczach zgarnęli raptem cztery punkty – najpierw trzy razy przegrywali, a następnie raz podzielili się punktami i raz triumfowali. Obecnie mają serię dwóch meczów bez porażki. 

Jednym z jasnych punktów podopiecznych Bartoscha Gaula był niewątpliwie Szymon Włodarczyk, który ma już na koncie sześć goli, a cztery z nich zdobył w minionym miesiącu. 

Reklama

Dwa dublety

19-letni napastnik rozegrał w tym sezonie 12 meczów. Pierwsze trafienia zanotował w meczu z Radomiakiem. To wtedy miał okazję zanotować pierwszy w sezonie dublet. Ponownie trafiał z karnego w meczach ze Śląskiem Wrocław oraz z Lechem Poznań, a następnie zanotował dublet w ostatniej kolejce przeciwko Widzewowi Łódź. Co ciekawe, przy trzech z jego trafień z akcji asystował Lukas Podolski. 

Bardzo się cieszę, że mogę z nim grać. To nie tylko bardzo dobry zawodnik, który może dużo wnieść do zespołu. Jest też napastnikiem, mogę się od niego dużo nauczyć, uderzenia piłki, zachowania w polu karnym, poruszania się – mówił niedawno na łamach „Przeglądu Sportowego”. 

Konkurenci są mocni

Warto odnotować, iż jednymi z wyróżnionych są bramkarze – Vladan Kovacević oraz Henrich Ravas. W ramach ciekawostki wypadałoby wspomnieć, iż ten drugi został w minionej serii gier dwukrotnie pokonany przez bohatera tego tekstu.

Mocnym kandydatem jest także Said Hamulić, który w październiku zdobył pięć bramek i zanotował jedną asystę. Prawy obrońca Legii Warszawa, Filip Mladenović, w czterech październikowych meczach z kolei zdobył dwa gole i zanotował tyle samo asyst. Groźnym konkurentem wydaje się też być Marc Gual – trzy gole i dwie asysty w pięciu spotkaniach.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Górnik ZabrzeSzymon Włodarczyk

Dodaj komentarz