Pierwszy wyjazd Górnika i od razu rachunki do wyrównania

Pierwszy wyjazd Górnika i od razu rachunki do wyrównania

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków / fot. Dariusz Hermiersz, gornikzabrze.pl

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Radomiak Radom w zeszłym sezonie w lidze był dla Górnika Zabrze bardzo niewygodnym rywalem. Zespół Bartoscha Gaula po falstarcie domowym liczy jednak na pierwsze punkty na wyjeździe.

Nowy sezon PKO Ekstraklasy zaczął się dla Górnika Zabrze w najgorszy sposób z możliwych. Nie dość, że przegrał z rywalem o podobnym potencjalne (poprzednie rozgrywki Cracovia zakończyła pozycję niżej) to jeszcze na własnym terenie – na oczach prawie 17 tysięcy kibiców mających nadzieję na dobre nowe rozdanie – nie zdobył nawet gola (0:2).

Marna to laurka dla Bartoscha Gaula, który ledwie kilka tygodni temu przejął zespół. Co prawda, czasu na wdrożenie własnego stylu i pomysłu na grę nie miał wiele, ale z fanami Górnika przywitał się fatalnie. Trudno w takich okolicznościach o komfort pracy w kolejnych tygodniach. Drużyna musi zacząć strzelać i piąć się w tabeli.

Reklama

O pierwsze punkty zabrzanie powalczą w sobotę w Radomiu, ponieważ po premierowej kolejce pauzowali z uwagi na przełożenie meczu przez grającą w pucharach Lechię Gdańsk. Radomiak na pewno się jednak przed czternastokrotnym mistrzem Polski nie położy. Warto pamiętać, że w poprzednim sezonie w ligowym dwumeczu pozwolił mu zdobyć tylko jeden punkt (w Zabrzu).

Inaczej wyglądała sytuacja w Pucharze Polski, gdzie Górnik u siebie pokonał Radomiaka, ale w PKO Ekstraklasie nie dość, że nie potrafił strzelić mu bramki, to jeszcze sezon skończył za jego plecami.

Teraz też nie będzie łatwo, bo radomianie jeszcze w tym sezonie nie przegrali, remisując z Miedzią Legnica (dom) i Stalą Mielec (wyjazd). Potwierdzają to kursy LV BET, które nieznacznie, ale jednak, większe szanse na zwycięstwo dają gospodarzom.

Reklama

Wygrana Radomiaka wyceniana jest na 2.65, a Górnika 2.95 (remis 3.4). Wygląda więc na to, że mecz powinien być zacięty, a zabrzanie, żeby liczyć na punkty, będą musieli się wykazać.

Czy kibice zobaczą w tym meczu bramki? Kurs na powyżej 1.5 gola to zaledwie 1.28, więc dwa trafienia są w sobotę w Radomiu wielce prawdopodobne. LV BET przygotował na to spotkanie ponad 150 kursów. W bardzo bogatej ofercie postawić można np. na bramkę samobójczą (9.0) czy dokładny wynik (np. 0:0 po kursie 11.0 czy 1:1 po kursie 6.0).

SPRAWDŹ PEŁNĄ OFERTĘ LV BET NA MECZ RADOMIAK RADOM – GÓRNIK ZABRZE (WIĘCEJ)

Reklama

LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem. Zakaz wstępu na stronę internetową i uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

***

Radomiak Radom – Górnik Zabrze / sobota 30 lipca 2022 r., godz. 17:30

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Bartosch GaulGórnik ZabrzePKO Ekstraklasa

Dodaj komentarz