PHL: Zapowiedz 41. kolejki zmagań

PHL: Zapowiedz 41. kolejki zmagań
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Powoli kończymy sezon zasadniczy PHL. Zespoły z województwa śląskiego walczą o jak najlepszą pozycję przed zbliżającą się wielkimi krokami fazą play-off. Dziś czeka na starcie drugiego w tabeli GKS-u Tychy z imienniczką z Katowic.

GKS Tychy – GKS Katowice

Wicelider tabeli GKS Tychy ma na swoim koncie pięć zwycięstw z rzędu, a w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe – TAURON Re-Plast Unię Oświęcim 2:1.

Podopieczni Andreja Sidorenki strzelili do tej pory 116 bramek, co jest trzecim wynikiem w lidze. A najlepszym zawodnikiem tej drużyny jest zdobywca czternastu goli i dziewiętnastu asyst – Christian Mroczkowski. Tyszanie są w dobrej dyspozycji i do końca sezonu regularnego będą liczyć się w walce o pierwsze miejsce w lidze.

Reklama

W dobrej dyspozycji są też katowiczanie, którzy mimo porażki u siebie w ostatniej kolejce z aktualnym liderem tabeli – Cracovią 1:4, też mają o co walczyć.

Zespół dowodzony przez trenera Jacka Płachtę przegrał cztery ostatnie konfrontację z Tyszanami, licząc w końcu na przełamanie tej niechlubnej serii. Na co korzyść Gieksy przemawia fakt wygrania pozostałych ligowych spotkań w styczniu.

Unia Oświęcim w końcu wygra swoje spotkanie?

Pozostałe trzy mecze nie mają aż takiego ciężaru gatunkowego. JKH GKS Jastrzębie zagra u siebie z trzecim w tabeli Unią Oświęcim. Biało-niebiescy przegrali trzy ostatnie mecze i stracili prowadzenie w tabeli.

Reklama

Z kolei Zagłębie Sosnowiec podejmie KH Energię Toruń, a to spotkanie można śmiało zapowiedzieć, jako mecz o sześć punktów w kontekście walki o siódme miejsce w tabeli PHL.

Natomiast szósty w tabeli STS Sanok podejmie u siebie outsidera ligi – Podhale Nowy Targ.

Terminarz 41. kolejki PHL:

Reklama

GKS Tychy – GKS Katowice godz. 17:00

JKH GKS Jastrzębie – Unia Oświęcim 17:00

Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń 17:00

Reklama

STS Sanok – Podhale Nowy Targ 18:00

Reklama

Reklama

Hokej

GKS KatowiceGKS TychyJKH GKS JastrzębieZagłębie Sosnowiec

Dodaj komentarz