Niespodziewana porażka Ruchu Chorzów

Niespodziewana porażka Ruchu Chorzów
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

W ostatnim tegorocznym meczu ligowym broniący się przed spadkiem GKS Bełchatów sensacyjnie pokonał Ruch Chorzów, wicelidera II ligi.

W rundzie jesiennej szczęście nie sprzyjało piłkarzom GKS-u, którzy kilkakrotnie tracili gole i punkty w końcówkach spotkań. Ale suma szczęścia podobno równa się zeru i los przynajmniej częściowo oddał to, co wcześniej zabrał. Do Bełchatowa przyjechał Ruch Chorzów, kandydat do awansu. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie był lepszy. Goście mieli kilka doskonałych sytuacji, jednak kapitalnie spisywał się w bramce Leonid Otczenaszenko. Gdyby nie on, już przed przerwą spotkanie byłoby rozstrzygnięte.

Gospodarze też mieli szanse na otwarcia wyniku, jednak nie wykorzystali ich Dawid Flaszka i Martun Klabnik. Ten pierwszy wreszcie trafił, wpychając piłkę do bramki po centrze Artura Golańskiego. Ruch rzucił się do odrabiania strat, jednak Otczenaszenko był znakomicie usposobiony. Skapitulował dopiero w 84. minucie po strzale Daniela Szczepana.

Reklama

Końcówka spotkania była pasjonująca. Najpierw w zamieszaniu Damian Warnecki trafił piłką w słupek, a w odpowiedzi chorzowianie byli blisko zdobycia drugiej bramki. W ostatniej minucie doliczonego czasu GKS wyprowadził kontrę, którą wykorzystał Warnecki. Sędzia już nawet nie wznowił gry. – Ruch zagrał bardzo dobrze, ale to nie gwarantuje wygranej. Przekonaliśmy się o tym kilka razy. Teraz los się do nas uśmiechnął. Musieliśmy wznieść się na najwyższy poziom zaangazowania – skomentował Kamil Socha, trener GKS-u.

Bełchatowianie wygrali po raz szósty, ale zimę spędzą w strefie spadkowej. Do bezpiecznego miejsca tracą pięć punktów.

GKS Bełchatów – Ruch Chorzów 2:1 (0:0)

Reklama

1:0 – Flaszka 61.

1:1 – Szczepan 84.

2:1 – Warnecki 90.+5

Reklama

GKS: Otczenaszenko – M. Gancarczyk, Kunka, Klabnik, Szymorek – Wroński, Graczyk, Ryszka, Golański (65. Sołtysiński), Flaszka (90. Kujawa) – Warnecki

fot: Ruch Chorzów

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Ruch Chorzów

Dodaj komentarz