Niełatwa niedziela naszych drużyn

Niełatwa niedziela naszych drużyn
Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

GKS Jastrzębie i Zagłębie Sosnowiec nie są faworytami, ale mogą sprawić niespodziankę.

GKS Jastrzębie gra ze Stomilem Olsztyn, a Zagłębie Sosnowiec z Widzewem. W obu pojedynkach faworytów upatrywalibyśmy w rywalach, ale piłkarze naszych drużyn są w stanie sprawić niespodziankę.

Zagłębie zagra z faworytem do awansu

Oczywiście trzeba też pamiętać, że latem zmienił się skład Widzewa, ale zmieniło się też Zagłębie i chyba wszyscy mają czystą kartę. Do drużyny z Sosnowca dołączyli: Brazylijczyk Alex Tanque z CF Canelas 2010, Maksymilian Banaszewski i Patryk Bryła z Chrobrego Głogów, Kamil Bielikow i Dominik Jończy z Zagłębia Lubin, Chrowat Vedran Dalić z NK BSK Bijelo Brdo, Bośniak (z chorwackim paszportem) Marin Galić z FK Krupa, Wojciech Kamiński z Wigier Suwałki), Damian Pawłowski ze Stali Mielec i Wojciech Szumilas z Wisły Płock. Spora grupa zawodników oczywiście zrobiła i miejsce.

Reklama

Łódzki klub nie był gorszy, bo przeprowadził aż dziewięć transferów, a pewnie to jeszcze nie koniec. Trener Niedźwiedź ma teraz naprawdę duże pole manewru, bo kilku piłkarzy, którzy nie zagrali od początku w meczu z Sandecją, teraz na to liczą. To choćby Juliusz Letniowski i Abdul-Aziz Tetteh oraz Fabio Nunes. Dwaj pierwsi weszli na boisko w drugiej połowie, a Portugalczyk nie był jeszcze uprawniony. Teraz jest i na pewno chce grać. Nie po to przecież przyleciał do Polski, by siedzieć na ławce. Ale jak tu robić zmiany, skoro Widzew wygrał 3:0? To już zmartwienie trenera.

Mecz Zagłębia z Widzewem zacznie się w niedzielę o 12:40. Transmisja w Polsacie Sport.

Jastrzębie zmierzy się z rywalem, z którym będzie walczyło o utrzymanie

Nie ma się co oszukiwać. W tym sezonie GKS Jastrzębie będzie walczył o utrzymanie w lidze. Na szczęście podobnie jest z ich niedzielnym rywalem Stomilem Olsztyn. Po zawirowaniach finansowych drużyna z Warmii złożyła skład z zawodników często niechcianych w innych klubach. Z ŁKS-u po półrocznej przerwie od piłki dołączył Maciej Dampc, z Widzewa, Stomil wziął Merveila Fundambu, z Radomiaka, Mikitę, ale szału te transfery nie robią. Na inaugurację ligi, drużyna z Olsztyna przegrała z Chrobrym Głogów 1:2.

Reklama

Mecz Jastrzębia ze Stomilem zacznie się w niedzielę o 15:00. Transmisja w Ipli.

Fot: GKS Jastrzębie

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS JastrzębieZagłębie Sosnowiec

Dodaj komentarz