Nawet rywale są pod wrażeniem formy Aluron CMC Warty Zawiercie

Nawet rywale są pod wrażeniem formy Aluron CMC Warty Zawiercie

fot: Aluron CMC Warta Zawiercie

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Mimo że Aluron CMC Warta Zawiercie gra co trzy dni i siatkarze są wyeksploatowani mocno fizycznie, to wytrzymali dobrze to spotkanie i zagrali świetny mecz. Pokazali klasę – powiedział Paweł Zatorski, libero Resovii.

Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała z Resovią. Przez to, że mecz GKS-u Katowice skończył się później było blisko historycznego momentu. Gdyby zawiercianie nie wygrali w czwartym secie, po raz pierwszy spotkanie PlusLigi skończyłoby się innego dnia niż się zaczęło. Zawiercianie świetnie grali blokiem i to właśnie blok Kwolka dał ostatni punkt na 3:1.

–  – Przede wszystkim jestem zadowolony z wyniku. Tak jak przewidywaliśmy, to nie było łatwe spotkanie, bo to naprawdę dobry zespół. Mamy jednak mentalność zwycięzców i chcemy wygrywać z każdym możliwym przeciwnikiem. Tak jak mówiłem, jestem szczęśliwy, bo udało się nam pokonać rywali i zdobyć znowu 3 punkty. A to nie było takie proste – powiedział Santiago Danani, libero Warty.

Reklama

Na początku musiałem się zgrać z nowym zespołem, nowymi kolegami, więc to było normalne, że ta gra wyglądała inaczej. Teraz mamy na koncie osiem wygranych z rzędu i to daje niesamowitą pewność siebie. Każdy z nas gra dużo lepiej niż na początku tego sezonu – dodał Danani.

Rywale chwalą Aluron CMC Wartę Zawiercie

Mecz podsumował Dawid Konarski.

– Nawet jak w drugim secie mieliśmy kilka punktów straty do rywali, to dzięki naszej dobrej zagrywce potrafiliśmy wrócić do gry, co może cieszyć. Myślę, że już przed meczem wszyscy nastawialiśmy się, że to spotkanie będzie rozstrzygało się na zagrywce, bo w obu zespołach są zawodnicy, którzy potrafią mocno serwować. Jeśli trafiliśmy zagrywką Cebulja czy Defalco, to na wysokiej piłce ciężko im się grało – powiedział atakujący Warty.

Reklama

Aluron CMC Wartę Zawiercie chwalili również przeciwnicy.

Przegraliśmy z mocnym zespołem, w którym grają świetni zawodnicy. Na pewno jednak nie zagraliśmy na takim poziomie, do jakiego przyzwyczailiśmy naszych kibiców do tego momentu w tym sezonieMimo że zawiercianie grają co trzy dni i są wyeksploatowani mocno fizycznie, to wytrzymali dobrze to spotkanie i zagrali świetny mecz. Pokazali klasę – powiedział Paweł Zatorski, libero Resovii.

Reklama
Reklama

Siatkówka

Aluron CMC Warta Zawiercie

Dodaj komentarz