Mateusz Chmarek nowym zawodnikiem Górnika Zabrze!

Mateusz Chmarek nowym zawodnikiem Górnika Zabrze!
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Wychowanek Rozwoju Katowice z rocznika 2004 na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Górnika Zabrze i będzie się on ogrywał się w trzecioligowych rezerwach.

Jako 15-latek zagrał w dwóch meczach drugiej ligi i w obu strzelił gola. Teraz trafia do klubu z ekstraklasy. Mateusz Chmarek został wykupiony z Zagłebia Lubin przez Górnik Zabrze. To kolejny młody, uzdolniony i perspektywiczny piłkarz przed którym świat zawodowej piłki stanął otworem.

Najwięcej meczów i bramek zdobył dla drugiej drużyny Zagłębia Lubin. W sezonach 2020/21, 2021/2022 oraz 2022/23 zagrał łącznie w 30-stu meczach, zdobywając 6 bramek. 
„Mateusz występuje na pozycji cofniętego napastnika. Ma bardzo dobre warunki fizyczne, 186 cm wzrostu. Zawodnik prezentuje dobrą technikę, potrafi grać zarówno prawą jak i lewą nogą, nie boi się dryblingu i odważnych akcji, jego atutem jest dobra gra głową”. Odkąd miał 12 lat, zawsze należał do wyróżniających się zawodników w swojej kategorii wiekowej, nie tylko na Śląsku. W tym roku niespełna 19-letni już piłkarz został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 18

Reklama

Liczymy ze sprowadzenie Mateusza do Zabrza to uwieńczenie wieloletnich obserwacji. Mamy tylko nadzieję, że udowodni swój potencjał w nowym klubie i szybko przebije się do pierwszego zespołu czternastokrotnych Mistrzów Polski.

Reklama

Piłka Nożna

Górnik Zabrze

Dodaj komentarz