Kiedy środkowy Jastrzębskiego Węgla przejdzie operację?

Kiedy środkowy Jastrzębskiego Węgla przejdzie operację?

fot: PlusLiga

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Środkowego Jastrzębskiego Węgla czeka operacja. Kiedy się odbędzie?

Łukasz Wiśniewski, środkowy Jastrzębskiego Węgla zerwał więzadła. To dla niego koniec sezonu. Wiemy, kiedy przejdzie zabieg rekonstrukcji.

–  Jest już lepsze. Początek był bardzo ciężki, kiedy uświadomiłem sobie, że ten sezon się dla mnie skończył. 16 grudnia byłem w „Guardian Clinic” w Koninie u dr. Macieja Karaczuna, a wcześniej jeszcze u dr Krzysztofa Ficka w Bieruniu. Obie wizyty potwierdziły diagnozy. Tak więc po ustaleniach z lekarzem wyznaczono mi termin operacji na 29 grudnia. – powiedział Wiśniewski w rozmowie z PlusLigą.

Reklama

Okazuje się, że środkowy mógł być operowany od razu po urazie. Do tego jednak nie doszło i teraz musi poczekać.

Nie jestem specjalistą, więc mogę jedynie powtórzyć to, co usłyszałem od lekarzy. Wiem, że operuje się na świeżo, do 48 godzin po wystąpieniu urazu. Jeśli nie, to wtedy trzeba odczekać kilka bądź kilkanaście dni. Chodzi o to, aby zmalał obrzęk i stan zapalny w kolanie. Zakres ruchu też musi być odpowiedni, żeby uniknąć wszelkich powikłań w trakcie rehabilitacji. Wiem również, że tydzień dłużej czy szybciej w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia, jeśli chodzi o termin powrotu na boisko – wyjaśnił Wiśniewski.

Całą rozmowę z Wiśniewskim można przeczytać tutaj.

Reklama
Reklama

Siatkówka

Jastrzębski Węgiel

Dodaj komentarz