Kapitan i nie tylko opuszcza GKS Tychy

Kapitan i nie tylko opuszcza GKS Tychy

2016.06.04 Tychy Pilka nozna 2 Liga sezon 2015/2016 GKS Tychy - Stal Mielec N/z Bramka gol radosc 1:0 Stepan Hirskyj Lukasz Grzeszczyk Tomasz Boczek Daniel Tanzyna Mateusz Maczynski Foto Lukasz Sobala / PressFocus 2016.06.04 Tychy Football Polish Second League Season 2015/2016 GKS Tychy - Stal Mielec Bramka gol radosc 1:0 Stepan Hirskyj Lukasz Grzeszczyk Tomasz Boczek Daniel Tanzyna Mateusz Maczynski Credit: Lukasz Sobala / PressFocus

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Pięciu piłkarzy rozstaje się z GKS-em Tychy.

Łukasz Grzeszczyk trafił do tyskiego klubu w przerwie zimowej sezonu 2014/15 z Sandecji Nowy Sącz. Przez kolejne lata w wielu momentach był wiodącą postacią zespołu, notując mnóstwo kluczowych bramek i asyst. W sezonie 2015/16, w których tyszanie wywalczyli awans do I ligi, z 16 bramkami na koncie został królem strzelców całych rozgrywek.

Bilans kapitana GKS-u w ostatnich sezonach zamknął się na 232. oficjalnych spotkaniach, 62 golach i 42 asystach. Taki dorobek pozwolił mu uplasować się w czołówce najskuteczniejszym piłkarzy w historii klubu (4. miejsce w klasyfikacji strzelców ligowych).

Reklama

Kolejni zawodnicy opuszczają GKS Tychy

Czterem zawodnikom, którym z końcem czerwca wygasają kontrakty odchodzą z GKS-u Tychy. W tym gronie znaleźli się Sebastian Steblecki, Bartosz Biel, Kacper Janiak i Krystian Wachowiak.

Najdłuższym stażem w zespole trójkolorowych może pochwalić się Sebastian Steblecki. 30-letni pomocnik występował w GKS-ie przez cztery sezony, w trakcie których rozegrał 131. oficjalnych spotkań i zdobył dziewięć bramek.

W przypadku Stebleckiego i Biela tyski klub nie zdecydował się na przedłużenie wygasających z końcem czerwca umów, natomiast Janiak i Wachowiak wracają do swoich macierzystych drużyn po okresie wypożyczenia, odpowiednio do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza oraz Wisły Kraków.

Reklama

fot: GKS Tychy

Reklama

Piłka Nożna

GKS Tychy

Dodaj komentarz