Jastrzębski Węgiel górą w hicie, GKS Katowice na deskach w Lublinie

Jastrzębski Węgiel górą w hicie, GKS Katowice na deskach w Lublinie

Piotr Hain, GKS Katowice / fot. GIEKSA FOTO, siatkowka.gkskatowice.eu

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

W miniony weekend śląskie drużyny występujące w siatkarskiej PlusLidze radziły sobie ze zmiennym szczęściem.

Nie zawiódł mistrz Polski. Jastrzębski Węgiel w czterech setach rozprawił się z zawsze groźną PGE Skrą Bełchatów. Goście w niedzielę byli w stanie wygrać tylko trzeciego seta, podczas gdy w pozostałych partiach przegrywali wyraźnie. Ekipa Andrei Gardiniego była tego dnia lepsza o rywala w każdym elemencie gry, a do wygranej poprowadził ją Tomasz Fornal, zdobywca 15 punktów.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 25:20, 17:25, 25:18)

Reklama

Skład Jastrzębskiego Węgla: Toniutti, Wiśniewski, Boyer, Clevento, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti, Macyra.

Już w piątek swój mecz ligowy rozegrali siatkarze GKS-u Katowice. Niestety ich wyjazd do Lublina okazał się kompletnie nieudany. Wyżej sklasyfikowani Ślązacy przegrali 0:3 z LUK i mają już tylko 2 punkty przewagi w tabeli nad tym zespołem. Gospodarze meczu zdecydowanie lepiej blokowali, zdobywając w ten sposób aż 13 punktów w trzech setach.

LUK Lublin – GKS Katowice 3:0 (25:19, 26:24, 25:22)

Reklama

Skład GKS-u Katowice: Hain, Ma’a, Szymański, Kania, Jarosz, Quiroga, Mariański (libero) oraz Kogut, Nowosielski, Domagała, Drzazga.

Nie najlepiej miniony weekend wspominać będzie również Aluron CMC Warta Zawiercie. Zespół Igora Kolakovicia po bardzo udanym początku sezonu zanotował pierwszą w nowych rozgrywkach porażkę, przegrywając z Indykpolem AZS-em Olsztyn na wyjeździe 0:3. Nie do zatrzymania były tego dnia skrzydła gospodarzy. Po 18 punktów zdobyli bowiem Karol Butryn i Torey DeFalco, obaj przy 65 procentowej skuteczności w ataku! Przy takiej dyspozycji na nic zdało się 16 oczek Facundo Conte.

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

Reklama

Skład Aluronu CMC Warty Zawiercie: Conte, Zniszczoł, Cavanna, Kovacević, Rajsner, Konarski, Żurek (libero) oraz Malinowski, Tavares, Depowski.

Reklama

Siatkówka

GKS Katowice SiatkówkaJastrzębski WęgielsiatkówkaWarta Zawiercie

Dodaj komentarz