Jak wyglądają najbliższe przygotowania Górnika i Piasta?

Jak wyglądają najbliższe przygotowania Górnika i Piasta?

Biuro Prasowe GKS Piast SA

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Jedni już trenują, by za chwilę zrobić chwilową przerwę i ponownie wrócić do treningów, drudzy wciąż odpoczywają. Jak wyglądają przygotowania Piasta i Górnika do rundy wiosennej? 

Przed śląskimi ambasadorami PKO BP Ekstraklasy niezwykle ważna runda wiosenna. Zarówno Piast, jak i Górnik mocno w obecnych rozgrywkach rozczarowały. Ci pierwsi zakończyli jesienne rozgrywki w strefie spadkowej, a drudzy z raptem czterema punktami nad czerwoną strefą. Nic dziwnego, że przygotowania do nadchodzącej rundy są dla nich kluczowe. 

Wrócili na chwilę

Gliwiczanie wrócili do treningów już dzisiaj, gdzie czekała ich popołudniowa sesja treningowa na murawie. Obecne treningi potrwają do końca tygodnia, ostatnie dwa dni roku będą wolne, a do zajęć piłkarze powrócą już 3 stycznia. 

Reklama

Wychodzę z takiego założenia, że mało drużyn pracuje zimą tak jak my, ale wierzę, że to w odpowiednim czasie zaprocentuje. Teraz na pewno mamy ciężej niż inni, ale chcemy wyjść z trudnej sytuacji. Jest w nas wiara, że ta duża praca nam się zwróci – mówił niedawno Aleksandar Vuković, cytowany przez oficjalną stronę Piasta. 

Na początku nowego roku piłkarze Piasta mają trenować w Gliwicach, a 9 stycznia wylecą na zgrupowanie do Hiszpanii. Tam przez niespełna dwa tygodnie aż do 20 stycznia będą przygotowywać się do wznowienia ligowej rywalizacji. 

Reklama

Wciąż odpoczywają

Nieco inaczej sprawa wygląda w Zabrzu. Tam piłkarze Górnika wciąż odpoczywają. Treningi zakończyli bowiem 11 grudnia i wznowią je 2 stycznia. Przez cztery dni mają trenować w Zabrzu, by 6 stycznia wylecieć na obóz do Essen, gdzie dzień później rozegrają sparing z miejscowym Rot-Weiss – niemieckim trzecioligowcem. 

8 stycznia odbędzie się turniej halowy w Gummersbach i tego samego dnia przewidziany jest też powrót do Zabrza. Następny dzień będzie dniem wolnym od treningów, a 10 stycznia zabrzanie wylecą na zgrupowanie do Belek, gdzie planują rozegrać trzy mecze kontrolne. Do Polski mają wrócić 21 stycznia. 

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Górnik ZabrzePiast GliwicePKO Ekstraklasa

Dodaj komentarz