Górnik ma nowego doradcę ds. sportowych

Górnik ma nowego doradcę ds. sportowych

Biuro prasowe Górnika Zabrze

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Górnik Zabrze ma nowego doradcę zarządu ds. sportowych. Został nim bowiem jego były piłkarz – Michał Bemben. 

Bemben powrócił do Górnika, by wzmocnić pion sportowy. Odpowiadał będzie za rozwój i koordynowanie współpracy pierwszej drużyny z akademią i działem skautingu.

Jesteśmy przekonani, że doświadczenie i profesjonalizm Michała Bembna szybko przyniesie pozytywne efekty. Wszelkie decyzje podejmowane przez Zarząd Górnika opierają się na kolektywnej współpracy z pierwszą drużyną i pozostałymi działami sportowymi. Kompetencje, które wniesie on do Górnika z pewnością tę kooperację rozwiną i usprawnią – skomentował Tomasz Masoń, członek zarządu, cytowany przez oficjalną stronę klubu. 

Reklama

Pełen profesjonalista

Bemben urodził się 28 stycznia 1976 roku w Rudzie Śląskiej. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Górniku Zabrze, w którym treningi rozpoczął mając dziewięć lat. Pod koniec lat 80-tych wraz z rodziną wyemigrował do Niemiec i za naszą zachodnią granicą kontynuował przygodę z piłką. 

Do Zabrza wrócił w 2010 roku. W trzy lata rozegrał w barwach Górnika rozegrał 71 spotkań, w których zdobył dwa gole i zanotował osiem asyst. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie – już wtedy dał się poznać nie tylko jako świetny piłkarz, ale również jako wielki profesjonalista, który nie bał się ciężkiej pracy i który zawsze bardzo poważnie do swoich obowiązków. 

Była gęsia skórkę, kiedy tu dojeżdżałem i zobaczyłem stadion. Oglądałem wszystkie mecze Górnika jesienią. Atmosfera, kibice, to robi wrażenie. Zostałem serdecznie przywitany. Będę się starał wzmocnić Górnika – powiedział niedługo po nominacji. 

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Górnik ZabrzeMichał BembenPKO Ekstraklasa

Dodaj komentarz