GKS Tychy rozpoczyna przygotowania do sezonu

GKS Tychy rozpoczyna przygotowania do sezonu

Hokeiści GKS-u Tychy fot: GKS Tychy

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Hokeiści GKS-u Tychy rozpoczynają treningi.

To będzie okres ciężkiej i wytężonej pracy. Już w poniedziałek hokeiści GKS Tychy rozpoczną przygotowania do startu sezonu. W pierwszym tygodniu nie wezmą udziału kadrowicze, którzy z uwagi na udział w Mistrzostwach Świata Dywizji IB otrzymali kilka dni wolnego więcej.

– Na przestrzeni całego okresu przygotowawczego chcemy budować poszczególne zdolności motoryczne. W pierwszych tygodniach naszym głównym celem jest zbudowanie fundamentu. Chodzi przede wszystkim o wytrzymałość tlenową i siłową, ale bardzo duży akcent położymy również na prewencję. Musimy bardzo dobrze obudować zawodników do ciężkiej pracy i zminimalizować ryzyko kontuzji – mówi Jakub Gruth, który jest odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne.

Reklama

Pierwszy etap przygotowań potrwa sześć tygodni. Następnie zawodnicy otrzymają 21 dni wolnego i ponownie spotkają się 18 lipca. Tydzień później najprawdopodobniej wyjdą już na lód. Tyszanie do startu ligi rozegrają kilka spotkań kontrolnych. Trójkolorowi na pewno wezmą udział w turnieju w Zwoleniu.

 – W każdym tygodniu będziemy podnosić intensywność zajęć. Już od początku chcemy, żeby zawodnicy złapali odpowiedni rytm pracy. Moim celem będzie szybkie wprowadzenie kadrowiczów do zajęć, ale uważam, że nie będzie to żadnym problemem. Na pewno zajęcia będą urozmaicone, żeby głowa mogła trochę odpocząć – zaznacza Jakub Gruth.

Zawodnicy sporo czasu spędzą w plenerze głównie na bieganiu. W hali sportowej czekają ich gry zespołowe, a na siłowni będą wylewać hektolitry potu.

Reklama

PLAN PRZYGOTOWAŃ:

16.05 – inauguracyjne zajęcia po przerwie

16.05 – 24.06 – pierwszy etap przygotowań

Reklama

18.07 – rozpoczęcie drugiego etapu przygotowań

25.07 – pierwszy trening na lodzie

fot: GKS Tychy

Reklama
Reklama

Hokej

GKS Tychy

Dodaj komentarz