GKS Katowice vs Górnik Polkowice – zapowiedź meczu!

GKS Katowice vs Górnik Polkowice – zapowiedź meczu!

Zapowiedź meczu GKS Katowice - Górnik Polkowice / fot. Superbet

Reklama
Reklama
Czas 4 min czytania

Piłkarze GKS-u Katowice całkiem nieźle rozpoczęli rozgrywki w rundzie wiosennej. Po zakończeniu zimowej przerwy zawodnicy z Bukowej nie zaznali żadnej porażki. Czy taką passę uda się im kontynuować również w starciu z Górnikiem Polkowice? Oba zespoły w obecnej kampanii występują z łatką beniaminka, więc będzie to z pewnością interesujące starcie.

GKS Katowice

Katowiczanie zremisowali w 3 z 4 rozegranych spotkań w rundzie wiosennej. Oprócz tego piłkarze tego zespołu zaliczyli również wyjazdowe zwycięstwo w derbach z Zagłębiem Sosnowiec. Warto jednak podkreślić, że terminarz nie rozpieszczał zawodników tego zespołu. Podział punktów w rywalizacji wyjazdowej z Arką Gdynia czy też Sandecją Nowy Sącz, trzeba uznać za sukces. Dodatkowo było jeszcze domowe starcie z Chrobrym Głogów, który jest w znakomitej dyspozycji i awansował już na 4. pozycję w tabeli.

Patrząc na terminarz nadchodzących spotkań, wydaje się, że powoli powinno być już z górki, a najtrudniejszą rywalizacją będzie pojedynek z Widzewem. GKS ma jednak spore szanse, aby włączyć się nawet do walki o miejsca gwarantujące udział w barażach. Na ten moment traci on 8 punktów do ŁKS-u, jednak terminarz w najbliższych tygodniach będzie sprzyjający, aby podjąć rękawicę. Dla kibiców byłby to z pewnością wielki sukces, ponieważ ta drużyna, tak jak wcześniej wspomniałem, przystąpiła do sezonu w roli beniaminka.

Reklama

GKS Katowice w 11 wygranych meczach domowych wywalczył 17 punktów. Jest to wynik, który gwarantuje tej drużynie 10. miejsce w klasyfikacji spotkań domowych. Z pewnością mogło być lepiej, jednak nie jest też najgorzej, jak na beniaminka. GKS od początku rundy wiosennej strzelił przynajmniej jednego gola w 3 z 4 rozegranych potyczek. Wyjątkiem jest tutaj bezbramkowy remis z Chrobrym Głogów, jednak trzeba też przyznać, że jest to drużyna, która doskonale gra w defensywie. W ligowej tabeli Katowiczanie przed rozpoczęciem tej rywalizacji plasują się na 12. miejscu. Ich przewaga nad strefą spadkową wynosi dokładnie 9 oczek, a strata do miejsc barażowych – 8 punktów.

Statystyki – GKS Katowice w meczach domowych:

  • Katowiczanie nie zdobyli gola w dwóch ostatnich meczach domowych.
  • GKS nie wygrał żadnego meczu domowego w rundzie wiosennej.
  • W dwóch meczach domowych tej drużyny wpadła tylko jedna bramka.
  • Tylko 1 z 4 ostatnich meczów domowych GKS-u zakończył się wynikiem btts.
  • Katowiczanie wywalczyli 17 punktów na swoim boisku.
GKS Katowice w meczach domowych / fot. Superbet

Górnik Polkowice

Górnik Polkowice nie radzi sobie tak dobrze z łatką beniaminka, jak ma to miejsce w przypadku rywala z Katowic. Na ten moment zajmuje on ostatnie miejsce w ligowej tabeli, a po 24 rozegranych meczach ma zaledwie 17 wywalczonych punktów. Sytuacja nie jest łatwa. Analitycy zakładów bukmacherskich spodziewają się, że ta drużyna pożegna się z rozgrywkami 1. ligi. Oczywiście utrzymanie nadal jest możliwe, jednak strata 8 punktów będzie trudna do odrobienia przy aktualnej formie tego zespołu.

Reklama

Nie ma wątpliwości, że piłkarze z Polkowic muszą zacząć punktować i wydaje się, że wzięli to sobie do serca w 2 ostatnich rywalizacjach. Mowa tutaj o zremisowanym spotkaniu domowym z Widzewem, co było olbrzymią niespodzianką, a także wyjazdowym zwycięstwie ze Stomilem Olsztyn, gdzie również zakłady bukmacherskie faworyzowały przeciwnika.

Piłkarze Górnika Polkowice w rundzie wiosennej rozegrali 4 rywalizacje. Pod kątem typowania zakładów bukmacherskich warto podkreślić, że w żadnym z tych meczów nie było wyniku btts. Kod rejestracyjny do Superbet odbierzesz po kliknięciu linku, oczywiście, jeśli chcesz sprawdzić ofertę tego bukmachera.

Kto ma lepsze statystyki w meczach bezpośrednich?

Wracając do samego meczu, oba zespoły w ostatnich latach często miały okazję się spotkać. Rywalizowały przecież ze sobą przez kilka lat na poziomie 2. ligi.

Reklama

Statystyki wskazują, że GKS Katowice ma zdecydowanie lepsze liczby, ponieważ wygrał 7 z 9 rozegranych rywalizacji. W tym czasie piłkarze z Bukowej zaliczyli tylko jedną porażkę z Górnikiem Polkowice. Pod kątem typowania warto również zwrócić uwagę na fakt, że w 2 poprzednich meczach padł wynik btts. Może być to ciekawa opcja do wykorzystania już po skorzystaniu z kodu rejestracyjnego.

Mecze bezpośrednie:

  • W dwóch poprzednich starciach między tymi ekipami padł wynik btts.
  • GKS Katowice zdobył przynajmniej jedną bramkę w 11 kolejnych meczach z tym rywalem.
  • Katowiczanie tylko raz w historii pojedynków z tym rywalem nie trafili do siatki.
  • W ostatnim meczu tych drużyn padł remis.
  • GKS wygrał w 2 z 3 ostatnich meczów bezpośrednich z Górnikiem Polkowice.
GKS Katowice czy Górnik Polkowice? / fot. Superbet

Podczas ostatniego meczu ligowego GKS Katowice okazał wsparcie dla niepełnosprawnych kibiców. Więcej na temat tej akcji pisaliśmy tutaj: https://katowickisport.pl/gks-katowice-wspiera-niepelnosprawnych-kibicow/. Licytacja specjalnej koszulki z podpisami piłkarzy zakończyła się na kwocie 800 zł, która zostanie przekazana na pomoc.

Reklama

Typy na mecz GKS Katowice vs Górnik Polkowice

Analitycy nie mieli tutaj wątpliwości, że faworytem tej rywalizacji będą gospodarze. GKS od początku rundy wiosennej nie zaznał smaku porażki, jednak aż 3 razy remisował. Górnik Polkowice w ostatnich 2 meczach zaprezentował się naprawdę dobrze i nie stracił w nich nawet jednego gola. W związku z tym być może będziemy świadkami wyrównanej rywalizacji. Kurs na wygraną gospodarzy jest moim zdaniem mocno zaniżony, jednak prawdopodobnie wynika to ze statystyk z meczów bezpośrednich. GKS Katowice na przestrzeni ostatnich 9 rywalizacji z tym rywalem wygrał aż 7, więc widać, że piłkarze tego zespołu powinni mieć tutaj przewagę psychologiczną. Goście muszą jednak w Katowicach powalczyć o cenne punkty, ponieważ nadal plasują się na ostatnim miejscu w tabeli i mają aż 8 oczek do odrobienia, aby zbliżyć się do Zagłębia Sosnowiec.

Kod rejestracyjny to ciekawa opcja dla graczy, którzy chcą podwyższyć sobie emocje podczas oglądania widowisk sportowych. Sprawdź pełną ofertę na rozgrywki 1. Ligi, która jest dostępna w Superbet.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Reklama

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaGKS Katowicegórnik polkowice

Dodaj komentarz