GKS Katowice rozbity, przegrał 0:4

GKS Katowice rozbity, przegrał 0:4
Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Wysoka porażka GKS-u Katowice.

Po świetnym meczu z Zagłębie Sosnowiec, GKS Katowice nie dał rady Chrobremu Głogów. Spotkanie rozegrane zostało w Polkowicach, bo w Głogowie trwa instalacja podgrzewanej murawy.

Chociaż GKS Katowice zaczął z werwą. już w piątej minucie, po pierwszej kontrze Chrobrego Dawid Kudła musiał wyciągać piłkę z siatki. Zaspała obrona katowiczan, która nie upilnowała Mikołaja Lebedyńskiego. Po pół godzinie Marcin Urynowicz mógł wyrównać, ale przestrzelił. W 34. minucie spotkania obrona GKS-u Katowice nie mogła wyjść spod pressingu Chrobrego. Piłkę przejął Mateusz Bochnak i strzałem z dystansu podwyższył prowadzenie na 2:0.

Reklama

W drugiej połowie GKS Katowice dominował, ale nie mógł przebić się przez szczelną defensywę Chrobrego. W ostatnich minutach meczu, po kontrze głogowianie wywalczyli rzut rożny. Piłkarzom z Katowic udało się wybić piłkę ze swojego pola karnego, ale przechwycił ją Marcel Ziemann, który strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza po raz trzeci. W doliczonym czasie gry, w polu karnym faulowany był Hubert Turski, a jedenastkę na bramkę zamienił Mateusz Machaj. Wynik nie do końca oddaje przebieg meczu, bo GKS Katowice grał w ofensywie naprawdę przyzwoicie. Niestety Chrobry, był zabójczo skuteczny, pod bramką Kudły. Teraz katowiczanie mają dwa tygodnie na wyciagnięcie wniosków, bo mecz z Arką został przełożony ze względu na powołanie Filipa Szymczaka. GKS Katowice następne spotkanie rozegra 10 września na Widzewie.

Chrobry Głogów 4-0 GKS Katowice
Bramki: Mikołaj Lebedyński 5, Mateusz Bochnak 34, Marcel Ziemann 81, Mateusz Machaj 90 (k)

Reklama

Chrobry: 1. Rafał Leszczyński – 19. Marcel Ziemann, 2. Maksym Iwanowicz, 5. Mavroudís Bougaḯdis, 6. Adam Banasiak – 7. Mateusz Bochnak (77, 23. Dominik Dziąbek), 8. Jaka Kolenc, 16. Robert Mandrysz (84, 14. Jakub Michalczyk), 11. Mikołaj Lebedyński (84, 10. Hubert Turski), 77. Dominik Piła – 9. Dennis van der Heijden (66, 89. Mateusz Machaj).

Katowice: 1. Dawid Kudła – 7. Arkadiusz Woźniak, 4. Arkadiusz Jędrych, 3. Grzegorz Janiszewski, 27. Danian Pawłas (57, 24. Szymon Kiebzak) – 23. Dominik Kościelniak (39, 16. Grzegorz Rogala), 13. Bartosz Jaroszek (63, 8. Rafał Figiel), 14. Marcin Urynowicz, 11. Adrian Błąd, 10. Krystian Sanocki (57, 15. Filip Kozłowski) – 17. Filip Szymczak (57, 20. Piotr Samiec-Talar).

Żółte kartki: Van der Heijden – Janiszewski.

Reklama

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

fot: GKS Katowice

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS Katowice

Dodaj komentarz