Dotkliwa porażka siatkarzy GKS-u Katowice

Dotkliwa porażka siatkarzy GKS-u Katowice

fot: GKS Katowice

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Siatkarze GKS-u Katowice nie wykorzystali problemów PGE Skry Bełchatów.

PGE Skra Bełchatów mecz z GKS-em Katowice zaczęła w najmocniejszym, możliwym składzie. Po zwycięstwie w meczu z Chaumont w Puchrze CEV, bełchatowianie potrzebowali przełamania w lidze, bo nie wygrali pięciu meczów z rzędu.

Od początku spotkania widać było, że PGE Skra nie ma zamiaru oddawać punktów bez walki, tak jak w poprzednich meczach. Co ważne, w zespole z Bełchatowa ofensywna nareszcie rozkłada się równo między najważniejszy zawodników. Po cztery punkty zdobyli Aleksander Atanasjiević, Dick Kooy, Filippo Lanza, a z pięciu oczek cieszył się Mateusz Bieniek, najważniejszy zawodnik Skry i wicemistrz świata. GKS miał problemy z przyjęciem zagrywki i sam słabo serwował, a doświadczeni siatkarze drużyny z Bełchatowa umieli to wykorzystać. Pierwszego seta Skra wygrała 25:21.

Reklama

Co ciekawe mecz oglądał Andrea Gardini. To trener, który niedawno prowadził Jastrzębski Węgiel. Chociaż Konrad Piechocki, prezes PGE Skry zapewnia, że Joel Banks, czyli obecny szkoleniowiec bełchatowian ma pełne wsparcie zarządu i zawodników, możliwe, że szkoleniowiec w przyszłości obejmie zespół z Bełchatowa.

–  Joel jest człowiekiem w pełni zaangażowanym w swoją pracę, to świetny fachowiec, który już niedługo będzie gotowy do gry „na duże bramki”, na najwyższym światowym poziomie. Zawodnicy bardzo go chwalą, proszę ich spytać. Współpraca układa się bardzo dobrze – mówił Piechocki w rozmowie z Przeglądem Sportowym, po tym jak PGE Skra przegrała z Cuprum Lubin.

GKS Katowice był bezsilny

PGE Skra bardzo dobrze radziła sobie w drugim secie do pewnego momentu. Katowiczanie złapali zespół z Bełchatowa w niewygodnym dla nich ustawieniu i z Marcinem Kanią na zagrywce zdobyli pięć punktów z rzędu. Na szczęście Skra wypracowała wcześniej odpowiednio wysoką zaliczkę i po chwilowym kryzysie doprowadziła do końca partii. Ostatni punkt dla bełchatowian zdobył Lanza, który w spotkaniu z GKS-em był nie do zatrzymania w ofensywie.

Reklama

Trzecia partia była niezwykle wyrównana. Na punkt Skry, katowiczanie odpowiadali swoim punktem. Goście przyjmowali i atakowali na takim samym poziomie jak w poprzednich setach, ale popełniali dużo błędów indywidualnych. Szczególnie w zagrywce, bo mylił się nawet Bieniek, najlepiej serwujący zawodnik w lidze. Przyznać trzeba, że rozruszał się blok GKS-u, który szczególnie dobrze radził sobie z atakami skrzydłowych po przekątnej. Nie było łatwo, ale meczbola skończył Grzegorz Łomacz. Po miesiącu bez wygranej, PGE Skra Bełchatów nareszcie się przełamała.

MVP: Grzegorz Łomacz

GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)

Reklama

GKS Katowice: Kania, Rosseaux, Seganov, Jarosz, Adamczyk, Szymański

PGE Skra Bełchatów: Łomacz, Lanza, Bieniek, Atanasjiević, Kłos, Kooy, Piechocki (libero), oraz Rybicki, Gunia

Reklama
Reklama

Siatkówka

GKS Katowice

Dodaj komentarz