Derby bez kibiców gości. Piast zaprasza na stadion

Derby bez kibiców gości. Piast zaprasza na stadion

Fot. piast-gliwice.eu

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Derby między Górnikiem Zabrze i Piastem Gliwice odbędą się bez kibiców gości, klub zaprasza fanów na Okrzei.

Derby między Górnikiem Zabrze i Piastem Gliwice odbędą się bez kibiców gości, ale klub z Okrzei zaprasza fanów do wspólnego oglądania. Wszystko za sprawą spotkania z marca 2018. Za burdy na stadionie gliwiczanie zostali ukarani zakazem wyjazdowym na Rosveelta, na cztery kolejne mecze. Kibiców Piastunek nie było na derbach w Zabrzu 8 marca 2019 roku i 3 listopada 2019. Na szczęście, mimo tego, że stadiony były zamknięte ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, do kary wlicza się też spotkanie z 20 listopada 2020. Rozegrane 28 sierpnia derby będą więc ostatnim meczem, bez kibiców Piasta w klatce gości.

Piast zaprasza do siebie

W najbliższą sobotę, 28 sierpnia kibiców na Śląsku czeka prawdziwe piłkarskie święto, czyli Derby, podczas których Piast zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Gliwicki Klub pragnie zaprosić kibiców do strefy VIP na Stadionie Miejskim na wspólne oglądanie i kibicowanie Niebiesko-Czerwonym. Podczas imprezy odbędą się również konkursy z nagrodami. Wydarzenie będzie biletowane, a każdy uczestnik do zakupionej wejściówki otrzyma bon na darmowy napój. Liczba miejsc jest ograniczona.

Reklama


Sprzedaż wejściówek ruszy już w środę, 25 sierpnia w Oficjalnym Sklepie Piasta Gliwice, mieszczącym się przy Okrzei 20. Bilet kosztuje 10 złotych, a każdy kto zdecyduje się na zakup otrzyma bon na napój gratis. Dorośli kibice będą mogli go zamienić w barze na piwo, z kolei młodsi otrzymają sok lub napój gazowany.

Dzieci poniżej 13 roku życia mają wstęp bezpłatny, ale dorosły, który zakupi bilet i zdecyduje się na przyprowadzenie dziecka, musi to zgłosić podczas transakcji. Z powodu obowiązujących reżimów pandemicznych liczba uczestników imprezy okolicznościowej jest ograniczona. To pierwsza tego typu propozycja Klubu skierowana do kibiców w tym sezonie!


Wspólne oglądanie meczu przy Okrzei 20 rozpocznie się o godzinie 19:00. Impreza będzie trwała do ostatniego gościa w klubowej restauracji. Niech niesie się głośny doping z #Okrzei20, który dodatkowo wzmocni głos naszego stadionowego spikera, Andrzeja Sługockiego. Podczas wspólnej zabawy przeprowadzone zostaną konkursy, w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Na obecne na evencie dzieci będzie czekać kącik plastyczny oraz konsola do gry w Fifę. Prowadzona będzie także sprzedaż klubowych gadżetów, a podczas trwania wspólnego dopingu, kibice będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej prowadzonej przez partnera Piasta, firmę MASZ Gliwice.

Reklama

fot: Piast Gliwice

Reklama

Piłka Nożna

Górnik ZabrzePiast Gliwice

Dodaj komentarz