Ariel Mosór w jedenastce kolejki!

Ariel Mosór w jedenastce kolejki!

Biuro Prasowe GKS Piast SA

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Solidny występ przeciwko Stali Mielec nie przeszedł bez echa. Ariel Mosór z tego powodu znalazł się wśród jedenastu najlepszych piłkarzy minionej serii gier!

Podopieczni Aleksandara Vukovicia odnieśli w piątek drugie zwycięstwo z rzędu. Gliwiczanie pokonali w Mielcu tamtejszą Stal i dzięki temu wykonali ogromny krok, aby oddalić się od strefy spadkowej. Choć i tak różnica do niej nie jest zbyt duża – na ten moment mają przewagę trzech punktów nad 16. Koroną Kielce. 

Niemniej jednak ostatnie dwa zwycięstwa były niezwykle istotne, a dużą w nich rolę odegrał Ariel Mosór. Młodzieżowiec nie bez powodu znalazł się w jedenastce 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. 

Reklama

Spokój pełną parą

Mosór przeciwko Stali zanotował 48 kontaktów z piłką, 33 celne podania (89,2%), a także dwa kluczowe, co jak na stopera jest bardzo dobrym wynikiem. Warto również odnotować, że wygrywał większość pojedynków – 3/5 na ziemi oraz 3/3 w powietrzu. Oczywiście jak na defensora przystało, miał również okazję notować trzy interwencje oraz dwa przechwyty, a raz nawet popisał się dryblingiem. 

Niewątpliwie jest to trudny teren. Drużyny, które tu przyjeżdżały miały duże problemy. Dlatego wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe starcie. Tym bardziej się cieszymy, że wywozimy z Mielca trzy punkty – mówił po meczu Ariel Mosór.

Ze spokojem możemy teraz patrzeć na resztę meczów i przygotowywać się do rywalizacji z Lechem. Wreszcie nam dopisało szczęście, bo z przypadkowej akcji zrobił się karny. W końcówce Kamil postawił kropkę nad „i” – dodał 20-latek.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Ariel MosórPiast GliwicePKO Ekstraklasa

Dodaj komentarz