Synoptycy zapowiadają, że na dniach do Polski wróci śnieg, mroźne temperatury. Miłośnicy sportów zimowych powinni zachować szczególną uwagę na stokach, kierowcy na drogach, piesi na chodnikach. Co robić w momencie, kiedy zdarzy nam się upadek na chodniku, na trasie lub stoku narciarskim? Zapraszamy do naszego artykułu.
W mroźne miesiące wiele osób wyjeżdża w góry głównie po to, by uprawiać sporty zimowe, które niestety w wielu przypadkach kończą się różnymi wypadkami. Za szkody na oblodzonej jezdni albo chodniku ponoszą odpowiedzialność właściciele lub zarządcy danego terenu.
Kierowcy samochodów zimą muszą być świadomi ewentualnego wystąpienia wielu niebezpieczeństw. Śliska nawierzchnia, ograniczona widoczność, opady atmosferyczne i nieznana trasa w połączeniu najczęściej z dużą prędkością oraz brawurą mogą zakończyć się groźnymi dla życia i zdrowia sytuacjami. W przypadku zdarzenia drogowego można ubiegać się o odszkodowanie z ubezpieczenia AC, OC lub nawet od zarządcy drogi.
Za szkody poniesione na trasach narciarskich, można żądać odszkodowania od innych uczestników stoku – jeżeli to oni spowodują wypadek.
W zimę, kiedy porządnie sypnie białym puchem można spacerować w pięknych okolicznościach przyrody oraz rozkoszować się malowniczymi widokami. Oblodzony chodnik, na którym można urządzić zawody w szybkości ślizgu, może być również miejscem groźnych wypadków, które nie zawsze wynikają z nieostrożności pieszego. Jeżeli przytrafi nam się upadek na oblodzonym chodniku, można otrzymać odszkodowanie.
Koszty leczenia czy straty majątkowe w bardzo dużej ilości przypadków wymuszają zmianę wcześniej ustalonych planów, obciążają znacznie zaplanowany wcześniej budżet domowy. W takich momentach bardzo pomocne stają się pieniądze z odszkodowania, które niestety współcześnie aż w 90% są znacznie zaniżane. Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonych firm i specjalistów.
W jaki sposób Odszkodowania WEC pomogą uzyskać sprawiedliwe odszkodowanie lub inne świadczenie od ubezpieczyciela?
Bezpłatna analiza zdarzenia, dokonana przez naszego prawnika, pomoże ustalić, kto zarządza terenem, na którym doszło do niefortunnego zdarzenia. Pomożemy też zebrać całą dokumentację potrzebną do ubiegania się o świadczenia.
W dochodzeniu roszczeń pomocne jest:
• Dotarcie do świadków wypadku, zebranie danych kontaktowych, uzyskanie od nich pisemnego oświadczenia;
• Wezwanie na miejsce służb takich jak policja, staż miejska, pogotowie – powinno oni sporządzić odpowiednie notatki służbowe;
• Wykonanie zdjęć oblodzonego miejsca. Fotografia powinna przedstawiać lokalizację zdarzenia, warto więc w kadrze złapać charakterystyczne obiekty, nazwy ulic, numery posesji.
• Uzyskanie dokumentacji medycznej opisującej skale i rodzaj urazy, wskazującej na konieczne dalsze leczenie.
Pomagamy w uzyskaniu, takich świadczeń jak:
• Zwrot utraconej części wynagrodzenia utraconego wskutek niezdolności do pracy;
• Zwrot kosztów zniszczonego mienia;
• Zadośćuczynienie pieniężne, czyli jednorazowe świadczenie, które jest rekompensatą za urazy psychiczne i fizyczne poszkodowanego;
• Zwrot kosztów związanych z leczeniem, rehabilitacją;
• Wypłacanie renty, która pomoże zakupić środki niezbędne do poprawy stanu zdrowia, rehabilitacji, sprawowania opieki osób trzecich;
• Można też wnioskować o rentę uzupełniającą lub kapitalizację renty w momencie, kiedy wystąpi trwałe inwalidztwo.