Zmiany w zarządzie GKS Jastrzębie

Zmiany w zarządzie GKS Jastrzębie
Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Zmiana prezesa w GKS Jastrzębie.

Klub Sportowy GKS Jastrzębie S.A. informuje o zmianach w Zarządzie Spółki. Z funkcji Prezesa Zarządu odchodzi Marcin Ćwikła, a Pełniącym Obowiązki – do momentu powołania nowego Prezesa Zarządu – będzie Członek Rady Nadzorczej, Adrian Brachaczek.

Marcin Ćwikła:

Reklama

– Chciałbym wszystkim bardzo podziękować za współpracę w trakcie mojego niespełna rocznego pobytu w GKS-ie Jastrzębie. Ten okres był dla mnie cennym doświadczeniem i na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci. Był to czas bardzo wymagający, zwłaszcza z powodu wyzwań organizacyjno–finansowych, nad którymi razem z zespołem staraliśmy się zapanować. W związku z powyższym słowa podziękowania kieruję do wszystkich pracowników, kibiców i osób skupionych wokół klubu za wsparcie i zrozumienie wyzwania, z którym się mierzyliśmy. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pani Prezydent Anny Hetman, Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej z prezesem Tomaszem Cudnym i Arturem Wojtkowem na czele, wszystkich sponsorów i parterów, którzy w tym czasie z pełnym zrozumieniem wspierali i nadal wspierają klub!

– Pomimo wielu przeciwności nadrzędny cel, który sobie wskazaliśmy, udało się nam zrealizować – klub przetrwał, funkcjonuje i pomimo porażki sportowej, jaką niewątpliwie jest spadek do II ligi, nie ma widma upadłości. Myślę, że zrobiliśmy wszystko, na co w tym momencie było nas stać, aby podjąć walkę o utrzymanie w I lidze. Niestety, to nie wystarczyło i z pokorą musimy przyjąć tę porażkę. W tym miejscu ogromne słowa uznania chcę skierować do kibiców, którzy w trakcie całego sezonu z pełnym zrozumieniem sytuacji wspierali drużynę również po przegranych meczach, co nie zdarza się często!

– Obecnie przed klubem stoi nowa – drugoligowa rzeczywistość i kolejny etap w dążeniu do stabilizacji finansowej w oparciu o wypracowane dotychczas rozwiązania. Głęboko wierzę, że może to być początek nowej drogi GKS-u Jastrzębie. W klubie pozostaje wiele oddanych i kompetentnych osób, które poradzą sobie z tym wyzwaniem i wierzę w ich dobre decyzje! Obowiązki prezesa przejmie doskonale znany kibicom Adrian Brachaczek, co jest gwarantem stabilizacji i utrzymania tożsamości klubu.

Adrian Brachaczek:

Reklama

– Pragnę w imieniu swoim oraz całej Rady Nadzorczej bardzo podziękować Marcinowi za jego niemal jedenastomiesięczną kadencję na stanowisku Prezesa Zarządu. Przez ten czas wykonał bardzo dużo dobrej i ciężkiej pracy na rzecz GKS-u Jastrzębie, dzięki czemu Klub w wielu kwestiach – przede wszystkim finansowo-organizacyjnych – wyszedł lub wychodzi na prostą. W tej chwili sytuacja Klubu jest stabilna, spełniliśmy wszystkie wymagania do otrzymania licencji na sezon 2022/2023 i przygotowujemy się do nowego sezonu.

– Aby uniknąć wszelkich niedomówień, chciałbym zaznaczyć, że Marcin Ćwikła nie został przez Radę Nadzorczą zwolniony. Była to wspólna decyzja, która została poprzedzona wieloma rozmowami na temat dalszej przyszłości GKS-u Jastrzębie. Tego typu decyzje nigdy nie są proste, ale dojrzeliśmy do tego, aby właśnie takie działania podjąć. Przed nami dalsza, ciężka praca. Będziemy starali się kontynuować dobre praktyki, które zostały wypracowane w ostatnich miesiącach i w dalszym ciągu poprawiać te aspekty funkcjonowania Klubu, które tego wymagają.

– W najbliższym czasie będziemy informować o decyzjach personalnych dotyczących pierwszej drużyny i sztabu szkoleniowego. Przerwa między sezonami to zawsze bardzo gorący okres, a w naszym przypadku, po spadku do drugiej ligi, będzie on wyjątkowo intensywny. Zdaję sobie sprawę, że na te informacje kibice czekają ze szczególnym zainteresowaniem, ale proszę o uzbrojenie się w cierpliwość. Nie chcemy podejmować pochopnych działań, szczególnie w czasie tak istotnych zmian w naszym Klubie.

Reklama

fot: GKS Jastrzębie

Reklama

Piłka Nożna

GKS Jastrzębie

Dodaj komentarz