Zawodnik rewelacji ekstraklasy w Ruchu Chorzów

Zawodnik rewelacji ekstraklasy w Ruchu Chorzów

fot: Ruch Chorzów

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Nowy młodzieżowiec w Ruchu Chorzów. Na jakich pozycjach może zagrać?

Ruch Chorzów pozyskał drugiego tej zimy nowego zawodnika. 19-letni pomocnik Przemysław Maj został wypożyczony ze Stali Mielec do końca sezonu 2022/2023. Umowa zawiera opcję pierwokupu.

Cieszę się, że dołączam do Ruchu. Przychodzę tutaj, żeby grać i pomóc drużynie w realizacji celów. Trenowałem w Chorzowie już w grudniu i jestem pod dużym wrażeniem zespołu. Widać, że zawodnicy są przeambitni, na boisku pomagają sobie nawzajem, jest dużo podpowiedzi, dobra komunikacja, do tego fajne podejście trenerów. Pierwsze wrażenia są naprawdę bardzo pozytywne, nie mogę się już doczekać startu rundy wiosennej – powiedział Maj.

Reklama

Nominalną pozycją nowego zawodnika „Niebieskich” jest prawa pomoc, ale może także grać na lewej stronie i jako wahadłowy.  

Maj urodził się 6 kwietnia 2003 r. w Rzeszowie. W wieku 10 lat rozpoczął treningi w Stali Mielec, gdzie przeszedł wszystkie szczeble szkolenia. Jesienią 2020 r., w wieku 17 lat, zadebiutował w Ekstraklasie. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował 10 występów, z czego pięć w rundzie jesiennej trwającego sezonu.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Ruch Chorzów

Dodaj komentarz