Zawodnik Podbeskidzia w reprezentacji Polski

Zawodnik Podbeskidzia w reprezentacji Polski
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Jeszcze nie zdążył zadebiutować w Podbeskidziu, a już dostał powołanie do reprezentacji Polski.

Mateusz Lipp to wypożyczony z Schalke obrońca, który najbliższe półtora roku spędzi w Podbeskidziu. Zawodnik do tej pory brał udział w sparingach, ale bardzo możliwe, że zadebiutuje w meczu ze Skrą Częstochowa. Stoper został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 18, które odbędzie się w dniach 8-9 marca w Rącznej, gdzie znajduje się Cracovia Training Center..

Warto wspomnieć o tym, że Lipp ma już za sobą występy w reprezentacji Polski do lat 19, gdzie jesienią 2021 roku wystąpił w dwóch meczach eliminacji do Mistrzostw Europy przeciwko Malcie i Ukrainie.

Reklama

To nie jedyny piłkarz ze Śląska, który pojedzie na zgrupowanie. W kadrze znalazł się również Mateusz Zielonka z Górnika Zabrze.

Lista powołanych zawodników:

Kamil Duda (Chełmianka Chełm), Jan Ziewiec (Cracovia), Antoni Kozubal (Górnik Polkowice), Nikodem Zielonka (Górnik Zabrze), Sławomir Abramowicz (Jagiellonia Białystok), Radosław Seweryś (Korona Kielce), Wiktor Kamiński(Legia Warszawa), Maciej Kikolski (Legia Warszawa), Dawid Niedźwiedzki (Legia Warszawa), Mateusz Kowalczyk (ŁKS Łódź), Kacper Chełmecki (ŁKS Łagów), Dawid Winiarski (Olimpia Elbląg), Mateusz Lipp (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Hubert Pilarz (Polonia Warszawa), Jakub Okusami (Polonia Warszawa), Mateusz Niedziałkowski (Raków Częstochowa), Mateusz Jezierski (Raków Częstochowa), Łukasz Makarski (Raków Częstochowa), Łukasz Gerstenstein (Śląsk Wrocław), Jakub Jezierski (Śląsk Wrocław), Kacper Skrobiański (Wisła Kraków), Igor Drapiński (Wisła Płock), Mateusz Chmarek (Zagłębie Lubin), Jakub Kolan (Zagłębie Lubin), Szymon Weirauch (Zagłębie Lubin).

Reklama

fot: Fortuna 1 Liga

Reklama

Piłka Nożna

Górnik ZabrzePodbeskidzie Bielsko-Biała

Dodaj komentarz