Zagłębie Sosnowiec dementuje pogłoski

Zagłębie Sosnowiec dementuje pogłoski
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Zarząd Zagłębia Sosnowiec wystosował oświadczenie, w którym dementuje pogłoski.

W mediach pojawiła się informacja, że piłkarze Zagłębia Sosnowiec, na zgrupowaniu w Turcji nie wyszli na sparing. Według informacji podanych między innymi przez Gazetę Wyobrczą, sosnowiczanie w ten sposób zastrajkowali, bo podobnie jak hokeiści Zagłębia nie dostają wypłat na czas. Zarząd klubu z Sosnowca wystosował oświadczenie, w którym dementuje pogłoski. Oto jego treść:

Klub stanowczo zaprzecza informacjom pojawiającym się w mediach dotyczących odwołania meczu kontrolnego w Turcji.

Reklama

Drużyna miała zaplanowane trzy spotkania sparingowe. Pierwsze z nich nie odbyło się z powodu fatalnych warunków atmosferycznych. Sztab szkoleniowy zareagował błyskawicznie i znalazł innego rywala (FK Liepaja), z którym zespół spotkał się dzień później. Gra została jednak przerwana w 23. minucie (gradobicie) i ostatecznie zakończona.

Zagłębie miało przed sobą jeszcze dwa mecze – z FK Aktobe oraz FK Orenburg. Sztab szkoleniowy chcąc maksymalnie wykorzystać czas porozumiał się z rosyjskim klubem Kamaz Nabierieżnyje Czełny. Drużyny miały zmierzyć się ze sobą w piątek o godz. 11:00 czasu tureckiego.

W kolejnych dniach doszło jednak do kilku kontuzji w naszym zespole. Przed meczem z FK Orenburg (czwartek godz. 18:00) trener Artur Skowronek miał do dyspozycji 16 zawodników (w tym 3 bramkarzy). W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowane kilkanaście godzin później spotkanie z Kamazem Nabierieżnyje Czełny zostało odwołane.

Reklama

Pojawiające się w mediach informacje sugerujące odwołanie sparingu w ramach protestu piłkarzy są nieprawdziwe. 

Zagłębie Spółka Akcyjna

fot: Zagłębie Sosnowiec

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Zagłębie Sosnowiec

Dodaj komentarz