Wzmocnienie defensywy GKS-u Tychy

Wzmocnienie defensywy GKS-u Tychy

fot: GKS Tychy

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Nowy obrońca GKS-u Tychy.

Jakub Tecław przenosi się ze Stomilu Olsztyn do GKS-u Tychy. 23-letni środkowy obrońca trafił do pierwszoligowca na zasadzie transferu. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

– Kuba był w rundzie jesiennej najlepszym stoperem 2. Ligi, a oprócz wywiązywania się z zadań obronnych został też najskuteczniejszym strzelcem drużyny. W swojej dotychczasowej karierze wiele meczów rozegrał również jako defensywny pomocnik. W naszym zespole ma podnieść poziom rywalizacji na obu tych pozycjach. Dysponuje imponującymi warunkami fizycznymi, a przy tym jest dobrze wyszkolony technicznie. Z powodzeniem wprowadza piłkę, posiada dokładny przerzut i potrafi groźnie strzelić z dystansu oraz wykorzystać swój wzrost przy stałych fragmentach – charakteryzuje nowego zawodnika Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Reklama

Pierwsze kroki w seniorskiej piłce Tecław stawiał w Ruchu Wysokie Mazowieckie, gdzie w sezonie 2018/19 był podstawowym graczem ówczesnego trzecioligowca. W 2019 roku związał się ze Stomilem, którego barwy reprezentował przez ostatnie 3,5 roku. W grudniu 2022 został wybrany piłkarzem roku województwa warmińsko-mazurskiego.

Reklama

Piłka Nożna

GKS Tychy

Dodaj komentarz