Wzmocnienia GKS-u Katowice

Wzmocnienia GKS-u Katowice

Nicole Zając fot: GKS Katowice

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Do żeńskiej sekcji piłki nożnej GKS-u Katowice dołączyły dwie piłkarki.

GKS Katowice wzmacnia kobiecą sekcję piłki nożnej. Najpierw klub ze Śląska poinformował, że kolejny sezon w jego barwach spędzi Marlena Hajduk, kapitan zespołu. Następnie przedłużono umowę z Karoliną Koch, trenerką.

Trenerka Koch zna nie tylko naszą drużynę, sztab i Klub, ale też całą kobiecą ligę i środowisko piłkarskie w Polsce. Podchodzi z pełnym profesjonalizmem do swoich zadań i przez cały czas pokazuje nam wysoki poziom pracy. Nowa, dwuletnia umowa to najlepszy z możliwych scenariuszy dla naszej sekcji, by dalej stabilnie kontynuować pracę, która została wykonana. Jak pokazał ostatni sezon, przynosi to efekty – powiedziała Aleksandra Noras, menedżerka sekcji piłki nożnej kobiet GKS-u.

Reklama

Czytaj także: Kapitan zostaje w GKS-ie Katowice.

Nowa obrończyni w GKS-ie Katowice

Nicole Zając to 27-letnia obrończyni z polskim i kanadyjskim obywatelstwem, która ostatni sezon spędziła w zespole Czarnych Antrans Sosnowiec. Zając pojawiła się w ekstralidze w roku 2018, kiedy to przeniosła się z zespołu University of Ontario Institute of Technology do Medyka Konin, w którym spędziła trzy i pół roku. Nowa zawodniczka zespołu z Katowic, z którym związała się rocznym kontraktem, ma na swoim koncie wywalczone dwa Puchary Polski oraz dwa wicemistrzostwa kraju i występy w reprezentacji Polski.

Dwuletnią umowę z GKS-em Katowice podpisała 16-letnia Patrycja Kozarzewska, która przez ostatnie sześć sezonów występowała w UKS-ie Ząbkovii Ząbki i była liderką swojej drużyny w minionym sezonie pierwszej ligi kobiet. Dobre występy młodej pomocniczki nie uszły uwadze selekcjonerów i selekcjonerek kadr młodzieżowych Polski, którzy powoływali Kozarzewską do reprezentacji Polski U-17 i U-19. Nowa piłkarka GKS-u Katowice pełni w kadrze do lat 17 rolę kapitan zespołu. 

Nicole to obrończyni dobrze znana w naszej lidze, jej atutem jest gra lewą nogą. Ma ona przede wszystkim wspierać zespół swoim doświadczeniem boiskowym. Patrycja już rok temu była w orbicie zainteresowań naszego Klubu. Liczymy na to, że szybko zaadaptuje się na wyższym poziomie rozgrywkowym po udanych występach w pierwszej lidze i stanie się ważną częścią pierwszego zespołu – powiedziała Noras, o nowych zawodniczkach

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS Katowice

Dodaj komentarz