Ważny pierwszy mecz Piasta

Ważny pierwszy mecz Piasta

Fot. piast-gliwice.eu

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Piast Gliwice sezon ligowy 2022/2023 rozpocznie od wyjazdowego starcia z Jagiellonią Białystok. Zespół Waldemara Fornalika jest nieznacznym faworytem spotkania, ale w tym starciu każdy wynik jest możliwy.

Stabilizacja kontra rewolucja

Waldemar Fornalik pierwszym szkoleniowcem Piasta jest od września 2017 roku. Wkrótce będzie więc świętować pięciolecie pracy, co w realiach polskiej piłki, zwłaszcza tej ekstraklasowej, jest absolutnym fenomenem. Konsekwencja przynosi efekty, bo w ostatnich czterech sezonach gliwiczanie zawsze finiszowali w szóstce, a w 2019 roku zostali mistrzem. Ostatni sezon wpisuje się w ten trend, a piąte miejsce to wynik, który na pewno uznać można za sukces.

Reklama

Z kolei Jagiellonia wśród sześciu najlepszych drużyn w kraju znalazła się ostatnio właśnie wtedy, gdy mistrzostwo wywalczył Piast, czyli 3 lata temu. Kolejne sezony to zdecydowany zjazd aż do 12. miejsca wiosną 2022 roku. W czasie, gdy Fornalik mógł realizować swoją wizję trenerską, białostoczan prowadziło pięciu różnych trenerów, w tym dwukrotnie w różnych okresach Ireneusz Mamrot i Rafał Grzyb. Teraz u sterów znalazł się szósty – Maciej Stolarczyk.

Piast nieznacznym faworytem

Czasu na budowę były selekcjoner reprezentacji Polski U21 dużo nie miał, a jego pierwszym rywalem będzie jeden z najstabilniejszych organizacyjnie i kadrowo klubów ostatnich lat w kraju, więc w starciu eksperymentu z monolitem nie trudno faworyta upatrywać w tym drugim. Początek sezonu rządzi się jednak swoimi prawami. Drużyny w różnym tempie dochodzą do optymalnej formy, a dyspozycja poszczególnych zawodników to zawsze duża niewiadoma.

Zapewne dlatego, uwzględniając również fakt rozgrywania meczu w Białymstoku, według ekspertów Piast Gliwice będzie miał nieznacznie większe szanse na zwycięstwo, ale triumf Jagielloni wydaje się również prawdopodobny. Kurs LV BET na wygraną gości to 2.65, na gospodarzy 2.9, a na remis 3.35. Nudzić nie powinni się w sobotę kibice, ponieważ kurs na powyżej 0,5 bramki to zaledwie 1.05, a na powyżej 1.5 – 1.35.

Reklama

PEŁNA OFERTA LV BET NA MECZ JAGIELLONIA – PIAST (SPRAWDŹ I WEJDŹ DO GRY)

Skorzystaj z promocji LV BET i dobrze zacznij sezon

Bukmacher do rozpoczęcia pierwszego meczu sezonu przyjmuje też kursy na zdarzenia specjalne. Jedno z nich dotyczy łącznej liczby bramek zdobytych w sezonie 2022/2023 przez Piasta. Granicą opłacalności zdarzenia jest 44.5, czyli wartość niemal tożsama z zeszłorocznym dorobkiem gliwiczan (45). Zagrać można poniżej i powyżej tej wartości, w obu przypadkach po kursie 1.85.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDARZENIA SPECJALNE (KOMPLET ZAKŁADÓW)

Reklama

Warto też pamiętać, że LV BET przygotował dla nowych graczy pakiet powitalny, który wynieść może nawet 3333 zł (SZCZEGÓŁY).

LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem. Zakaz wstępu na stronę internetową i uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

***

Reklama

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice / sobota 16 lipca 2022 r., godz. 17:30

Reklama

Piłka Nożna

LV BETPiast GliwicePKO Ekstraklasa

Dodaj komentarz