Transferowy hit w GKS-ie Katowice

Transferowy hit w GKS-ie Katowice

fot: Twitter Shigeki Hitosato

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Hokejowa sekcja GKS-u Katowice pozyskała napastnika z Japonii.

Hokejowy GKS Katowice po raz pierwszy w swojej historii pozyskał zawodnika z Japonii. Shigeki Hitosato ma na swoim koncie występy w reprezentacji swojego kraju na poziomie młodzieżowych i seniorskim, a także występy w Asia League zrzeszającej kluby z Japonii, Korei Południowej i Rosji. Japoński hokeista rozegrał pięć sezonów w barwach Tohoku Free Bladers, gdzie był jednym z najważniejszych zawodników. W ostatnich dwóch edycjach Pucharu Japonii Ligi Azjatyckiej (rozgrywek, które zastąpiły odwołaną z powodu pandemii koronawirusa Ligę Azjatycką) Hitosato imponował formą, zdobywając w nich łącznie aż 72 punkty (27 goli + 45 asyst).

Czytaj także: Szwedzki napastnik w GKS-ie Katowice.

Reklama

Hitosato filarem reprezentacji JaponiiNowy napastnik mistrzów Polski pokazał się z bardzo dobrej strony podczas niedawnego turnieju mistrzostw świata Dywizji IB, rozgrywanego w Tychach. Hitosato zdobył w czterech spotkaniach trzy bramki i cztery asysty, a jego drużyna narodowa ostatecznie przegrała walkę o awans do wyższej dywizji po spotkaniu z reprezentacją Polski.
Pozyskanie zawodnika z Japonii to dla nas spore wydarzenie, bo po raz pierwszy podpisaliśmy umowę z hokeistą z kierunku azjatyckiego. To jednak także ważna sprawa dla samego zawodnika, bo on z kolei po raz pierwszy zagra w europejskim klubie. Umiejętnościom Hitosato mieliśmy okazję przyjrzeć się w trakcie niedawnych mistrzostw świata Dywizji IB rozgrywanych w naszym kraju. Nasz nowy hokeista był ważnym ogniwem reprezentacji Japonii. To bardzo szybki i dynamiczny napastnik. Uważamy, że bardzo pomoże nam w grze kombinacyjnej – ocenił Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice.

Reklama
Reklama

Hokej

GKS Katowice

Dodaj komentarz