Solidny zarobek APN SMS Tychy. Klub może dostać nawet milion złotych

Solidny zarobek APN SMS Tychy. Klub może dostać nawet milion złotych

LODZ 07.06.2022 MECZ ELIMINACJE MLODZIEZOWYCH MISTRZOSTW EUROPY U21 GRUPA B: POLSKA - NIEMCY --- UEFA EUROPEAN UNDER-21 CHAMPIONSHIP 2023 QUALIFYING ROUND FOOTBALL GROUP B MATCH: POLAND - GERMANY N/Z BEN LEDERMAN, JAKUB KIWIOR, BARTLOMIEJ WDOWIK, KONRAD GRUSZKOWSKI, JAKUB MYSZOR, JAKUB KALUZINSKI, BARTOSZ BIALEK FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Warto szkolić młodych adeptów piłkarskich. Blisko milion złotych może dostać APN SMS Tychy z tytułu transferu Jakuba Kiwiora do Arsenalu! 

Jakub Kiwior swoją przygodę z futbolem zaczynał w Tychach, a konkretnie w tamtejszych klubach: Gromie i Chrzcicielu, gdzie jego szkoleniowcem był Krzysztof Berger. Następnie rozwinął się w Anderlechcie Bruksela, a chcąc szybciej spróbować swoich sił w futbolu seniorskim, przeniósł się do słowackiej MKS Żiliny, gdzie solidnymi występami zasłużył na transfer do Spezii. 

W niedługim okresie stał się solidnym ligowcem we Włoszech, a pózniej zadebiutował w reprezentacji Polski, z którą udał się do Kataru na zeszłoroczne mistrzostwa świata. U boku Kamila Glika był ostoją naszej defensywy – zagrał we wszystkich czterech meczach naszej kadry. 

Reklama

Zastrzyk gotówki

Nie lubię dzielić skóry na niedźwiedziu, ale bardzo się ucieszę, jeśli Kuba zagra w Arsenalu. To dla nas powód do dumy i motywacja do dalszej pracy – mówi Marcin Kuśmierz, prezes klubu z Tychów, cytowany przez Przegląd Sportowy.

Jak donosi „PS”, APN SMS Tychy dzięki przenosinom Kiwiora do Arsenalu może dostać blisko milion złotych z tzw. „solidarity contribution”, choć należy również zaznaczyć, że część tej kwoty trafi do GKS Tychy, gdyż oba kluby w przeszłości działały razem.

Przyda się nam na rozwój infrastruktury, mamy w planie budowę boiska koło szkoły, kupimy też trochę innych rzeczy do szkoły. Na pewno pieniądze zostaną dobrze wykorzystane, dla młodzieży – skomentował doniesienia dziennikarzy prezes klubu. 

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

APN SMS Tychy

Dodaj komentarz