Podbeskidzie tuż za faworytami. Tym razem awansuje?

Podbeskidzie tuż za faworytami. Tym razem awansuje?

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała / fot. Szymon Jaszczurowski, www.tspodbeskidzie.pl

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Za niewiele ponad miesiąc rozpocznie się kolejna batalia o awans do PKO Ekstraklasy. Do startu sezonu 2022/2023 Fortuna 1 Ligi z różnymi celami i ambicjami przystąpią Podbeskidzie Bielsko-Biała i Ruch Chorzów, które walczyć będą z kilkoma innymi lokalnymi rywalami.

Obie drużyny po poprzednich rozgrywkach mają też zgoła odmienne nastroje. Ruch odniósł wielki i ważny sukces. Mimo trudnej rywalizacji, z drużynami od niego znacznie bogatszymi, wywalczył awans do Fortuna 1 Ligi poprzez wygranie baraży poziom niżej. W finale w imponującym stylu rozprawił się z Motorem Lublin (4:0).

Na tym samym poziomie, co chorzowianie, kolejny sezon spędzi Podbeskidzie. Bielszczanie mieli jednak zupełnie inne plany i chcieli natychmiast wrócić do PKO Ekstraklasy, z którą rozstali się ledwie rok temu. Po dającej nadzieje jesieni kompletnie zawiedli jednak wiosną (mimo dużych – na papierze – wzmocnień), kończąc rywalizację na zaledwie 9. miejscu.

Reklama

W sezonie 2022/2023 cel w ekipie Górali się nie zmienia, a eksperci wydają się wierzy, że tym razem klub z Bielska-Białej będzie w stanie powalczyć o awans. Tak uważają między innymi analitycy LV BET, którzy w Podbeskidziu widzą czwartą siłę ligi. Odzwierciedla to kurs 8.00 na wygranie przez ten klub Fortuna 1 Ligi 4.50 na zakończenie zmagań w pierwszej dwójce.

Wyżej notowane są: Wisła Kraków i Bruk-Bet Termalica Nieciecza (w obu przypadkach 3.25 na wygranie ligi i 1.60 na awans bezpośredni) i wielki przegrany poprzedniego sezonu – Arka Gdynia (5.00 i 2.50). Losy awansu rozstrzygnąć powinny się w tym gronie, choć do walki włączyć może się również spadkowicz Górnik Łęczna (15.00 i 7.50), ewentualnie ze znacznie mniejszymi szansami GKS Tychy  i Stal Rzeszów (30.00 i 10.00).

Reklama

Na drugim ligowym biegunie znalazł się Ruch Chorzów. Beniaminek rozgrywek w zestawieniu faworytów do mistrzostwa zajmuje 5. miejsce od końca – ex aequo z lokalnym rywalem, GKS-em Katowice (kurs 200.00 na mistrzostwo Fortuna 1 Ligi). Co ciekawe, ekipa ze stolicy województwa śląskiego ma jednak większe szanse na zajęcie jednego z pierwszych dwóch miejsc (60.00 dla GKS-u, przy 75.00 dla Ruchu). Wyraźnie wyżej od nich notowana jest jeszcze sąsiadka z Opola – Odra (75.00 i 30.00).

Niżej od Ruchu i GKS-u Katowice cenione są jedynie: Puszcza Niepołomice, Chojniczanka Chojnice (mimo że zakończyła zmagania w eWinner 2. Lidze wyżej niż Ruch Chorzów) i Skra Częstochowa, która jednak rokrocznie zaskakuje ekspertów i grą i wynikami wyraźnie ponad stan.

PEŁNA OFERTA LV BET NA MISTRZOSTWO FORTUNA 1 LIGI I BEZPOŚREDNI AWANS (SPRAWDŹ)

Reklama

Start sezonu 2022/2023 rozgrywek Fortuna 1 Ligi przewidziano na 15-18 lipca. Obstawiać faworytów do awansu można do piątku 15 lipca, do godziny 12:00.

LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem. Zakaz wstępu na stronę internetową i uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaGKS KatowicePodbeskidzie Bielsko-BiałaRuch Chorzów

Dodaj komentarz