Paweł Baranowski wraca do Polski. Zasili Ruch Chorzów!

Paweł Baranowski wraca do Polski. Zasili Ruch Chorzów!

fot. Dawid Bentkowski/ Ruch Chorzów

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Na niespełna tydzień przed wiosenną inauguracją zaplecza ekstraklasy Ruch Chorzów dokonał kolejnego ciekawego wzmocnienia. Tym razem z „Niebieskimi” związał się doświadczony defensor – Paweł Baranowski.

Paweł Baranowski urodził się 11 października 1990 r. w Suwałkach. Jest wychowankiem tamtejszych Wigier. Szkolił się także w MOSP Jagiellonia Białystok. W swojej dotychczasowej karierze reprezentował m.in. Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stomil Olsztyn, GKS Bełchatów, Odrę Opole czy Górnika Łęczna. 

Poprzedni rok spędził w kazachskim klubie FK Atyrau, gdzie zanotował 22 ligowe występy. Na swoim koncie ma 54 spotkania w polskiej Ekstraklasie i ponad 160 na jej zapleczu. Z chorzowskim klubem związał się do 30 czerwca 2024 roku!

Reklama

Kolejny krok do przodu

– Ruch w ostatnich latach stanął na nogi i chce robić kolejne kroki do przodu. To na pewno bardzo pomogło w podjęciu decyzji o podpisaniu kontraktu i dołączeniu do drużyny. Zachęcająca była także pozycja startowa przed nową rundą, to nasz duży atut. Patrząc w tabelę wszystko jest w naszych rękach – powiedział nowy nabytek, cytowany przez oficjalną stronę klubu. 

Ruch jest największym klubem, w jakim kiedykolwiek grałem i to jest bardzo motywujące. Potrzeba jeszcze kilku kroków, by „Niebiescy” wrócili do miejsca, w którym powinni być. Chciałbym w tym pomóc – zakończył Baranowski. 

Bari, witamy na Cichej i życzymy powodzenia w barwach Ruchu!” – czytamy w komunikacie klubu.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaPaweł BaranowskiRuch Chorzów

Dodaj komentarz