Nowy obrońca w GKS-ie Tychy

Nowy obrońca w GKS-ie Tychy
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Hokejowy GKS Tychy wzmocnił szwedzki obrońca.

Kadra GKS-u Tychy powiększyła się o kolejnego obrońcę. Nowym zawodnikiem tyskiej drużyny hokejowej został Alexander Younan. 25-letni Szwed związał się z klubem kontraktem obowiązującym do końca sezonu 2022/23.

Urodzony w Jönköping obrońca większość swojej kariery spędził w rodzimej lidze. Głownie reprezentował zespoły występujące w HockeyAllsvenskan na drugim poziomie rozgrywkowym.

Reklama

Nowy zawodnik GKS ma na swoim koncie również występy w najwyższej lidze rozgrywkowej w Szwecji. W SHL Younan bronił barw Rögle BK, które w ubiegłym sezonie wygrało rozgrywki Champnions Hockey League.

W zeszłym sezonie Alexander Younan zdecydował się na zmianę otoczenia i przeniósł się do Orli Znojmo, które występowało w międzynarodowej ICE HOCKEY LEAGUE. Czesi dość dobrze radzili sobie w lidze i zakończyli sezon regularny na siódmym miejscu. Występ w fazie play off tak udany już nie był. Orły ze Znojmo przegrały w ćwierćfinale z późniejszym mistrzem – EC Red Bull Salzburg. W barwach Znojmo Younan wystąpił w 49 spotkaniach, w których zdobył 6 bramek i zapisał na swoim koncie 5 kluczowych podań.

fot: GKS Tychy

Reklama
Reklama

Hokej

GKS Tychy

Dodaj komentarz