Koniec obostrzeń na stadionach i w halach

Koniec obostrzeń na stadionach i w halach
Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

PZPN poinformował, że od 1 marca zniesione zostaną ograniczenia dotyczące wypełnienia trybun na stadionach i w halach sportowych.

PZPN poinformował, że zniesione zostają obostrzenia na stadionach i w halach sportowych. Od 1 marca nie będzie już oddzielnej puli wejściówek dla zaszczepionych i dla niezaszczepionych. Hale i stadiony mogą wypełniać się w 100 proc. pojemności, ale nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Poniżej prezentujemy oświadczenie PZPN-u:

„Do 1 marca organizator imprezy na obiektach sportowych (zarówno na otwartym powietrzu, jak i w pomieszczeniu) mógł udostępnić publiczności nie więcej niż 30 procent liczby miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – zapełnić trybuny przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami. Do limitu nie byli wliczani widzowie w pełni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Od 1 marca szczepienie (lub jego brak) czy status ozdrowieńca nie będą już miały znaczenia – stadiony i hale będą mogły być wypełnione w komplecie, przy czym w halach wciąż obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek.

Reklama

– Po wielu konsultacjach medycznych widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące i restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy. Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Cieszymy się z decyzji rządu zapowiadającej zniesienie restrykcji. Możliwość wypełnienia stadionów w stu procentach sprawi, że organizacja meczów, spoczywająca na klubach, będzie nieco łatwiejsza. To również świetna informacja dla kibiców, którzy bez ograniczeń będą mogli pojawiać się na stadionach swoich drużyn. Dla nas, jako PZPN, jest to ważne o tyle, że postanowienie o zniesieniu obostrzeń zbiega się także w czasie ze wznowieniem rozgrywek pierwszej i drugiej ligi – podkreśla Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Oczywiście pandemia koronawirusa udowodniła, że trzeba mieć dużo pokory wobec tej niebezpiecznej choroby. Nadal zalecamy stosowanie się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia, natomiast my, jak i całe środowisko sportowe, z pewnością nie możemy się już doczekać, aby przeżywać emocje na stadionach, które są wypełnione kibicami – dodał prezes PZPN.”

Reklama

fot: UM Tychy

Reklama

Piłka Nożna

GKS Tychy

Dodaj komentarz