Kluczowy transfer GKS-u Katowice. Uratuje sezon?

Kluczowy transfer GKS-u Katowice. Uratuje sezon?

fot: GKS Katowice

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Do zespołu GKS-u Katowice dołączył środkowy Sebastian Adamczyk.

Badania medyczne środkowego Jakuba Lewandowskiego po urazie doznanym podczas spotkania GKS Katowice – VC Barkom Każany Lwów wykazały naderwanie więzadła stawu kolanowego w obrębie rzepki, co wyklucza udział zawodnika w treningach i meczach drużyny w najbliższym czasie.

Nowy środkowy GKS-u Katowice

W tej sytuacji GKS porozumiał się z PGE Skrą Bełchatów co do wypożyczenia środkowego Sebastiana Adamczyka na okres do końca sezonu 2022/2023. Tym samym do naszego zespołu dołączył 23-letni siatkarz pochodzący z Bełchatowa, mierzący 208 cm wzrostu. To wychowanek EKS Skry Bełchatów i były uczeń SMS-u PZPS Spała. W siatkarskim CV młodego środkowego znajdują się kluby BBTS Bielsko-Biała (2018-2019), KPS Siedlce (2019-2020) oraz PGE Skra Bełchatów (2020-2022). Adamczyk sięgnął w barwach bełchatowskiej Skry po mistrzostwo Polski juniorów w 2018 roku, został wtedy wybrany najlepiej blokującym zawodnikiem rozgrywek.

Reklama

Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy kogoś odpowiedniego na pozycję środkowego. Kontuzja Jakuba Lewandowskiego jeszcze bardziej zintensyfikowała te działania. Na szczęście na naszej drodze stanął Sebastian Adamczyk i PGE Skra Bełchatów, która zgodziła się na jego wypożyczenie do końca sezonu. Myślę, że to obopólna korzyść – my pozyskaliśmy ambitnego i utalentowanego zawodnika, a Sebastian z pewnością zrobi wszystko, by jak najczęściej pojawiać się na boisku – powiedział dyrektor siatkarskiego GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Czytaj także: Jastrzębski faworytem do złota?

Reklama
Reklama

Siatkówka

GKS Katowice

Dodaj komentarz