Kapitan zostaje w GKS-ie Katowice

Kapitan zostaje w GKS-ie Katowice

Grzegorz Pasiut fot: GKS Katowice

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Grzegorz Pasiut przedłużył kontrakt z mistrzami Polski.

Grzegorz Pasiut to 35-letni napastnik, który w GKS-ie Katowice występuje od 2018 roku. Zawodnik stanowi o sile mistrzów Polski. Koledzy z szatni nadali mu pseudonim „Profesor” i wybrali go kapitanem drużyny. W sezonie 2021/2022, w którym katowiczanie sięgnęli po złoty medal, Pasiut zdobył 49 punktów w fazie zasadniczej Polskiej Hokej Ligi (21 bramek + 28 asyst) i 17 oczek (10+7) w play-offach.

Czytaj także: Transferowy hit w GKS-ie Katowice.

Reklama

Lider GKS-u Katowice zostaje w klubie

To nie wszystko, bo na lodzie, zawodnik wykazuje się niesamowitą charyzmą. Dla młodych zawodników jest mentorem, a dla całej drużyny ogromnym wsparciem na bliskim. Nic dziwnego, że aż dwa razy zdobywał nagrody w plebiscycie „Złote Buki” organizowanym przez wielosekcyjny GKS Katowice. Kibiców ucieszy informacja, że doświadczony zawodnik przedłużył kontrakt do 2025 roku.

Grzegorz jest związany z GKS-em już od kilku lat i zawsze w tym okresie prezentował wysoką formę sportową. Co ważne, jego doskonałe statystyki indywidualne w poprzednim sezonie przełożyły się także na wielki sukces całej drużyny. Jego dotychczasowy kontrakt był ważny jeszcze na najbliższy sezon, ale postanowiliśmy docenić jego wkład w osiągnięcia Gieksy. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o tym, by związać się z nim na jeszcze dłużej. Znając profesjonalizm Grzegorza i jego podejście do sportu, wiem, że stać go na to, by jeszcze długo utrzymywać wysoką dyspozycję. Cieszę się, że osiągnęliśmy porozumienie i możemy mieć pewność, że kapitan naszej drużyny jeszcze przez trzy lata będzie filarem Gieksy – powiedział Roch Bogłowski, dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Katowice.

Reklama
Reklama

Hokej

GKS Katowice

Dodaj komentarz