Jest nieźle, a mogło być znakomicie. „Chwała chłopakom”

Jest nieźle, a mogło być znakomicie. „Chwała chłopakom”

ksruch.com

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Każdy punkt należy szanować, ale faktem jest, że piłkarze Ruchu Chorzów mają prawo czuć niemały niedosyt po wczorajszym remisie z Górnikiem Łęczna. Mogli skorzystać bowiem z potknięcia ŁKS-u, co częściowo uczynili, choć gdyby wygrali, zrównaliby się punktami z łodzianami. 

Koniec serii trzech zwycięstw Ruchu Chorzów. „Niebiescy” podzielili się punktami na wyjeździe z Górnikiem Łęczna i tym samym nie zrównali się punktami z obecnym liderem z Łodzi.

Gola na wagę remisu zdobył Szymon Kobusiński, dla którego było to drugie trafienie w barwach Ruchu Chorzów. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, iż 24-latek rozegrał dopiero dwa spotkania w ekipie z Chorzowa. Wcześniej popisał się trafieniem w debiucie ze Stalą Rzeszów. Biorąc pod uwagę dotychczasowy dorobek minutowy napastnika – Kobusiński wpisuje się na listę strzelców co 35 minut!

Reklama

Sprawiedliwy rezultat

 Jak przekonuje trener chorzowian – można remis wydaje się zasłużonym rezultatem. 

Można mówić o sprawiedliwym wyniku. Na pewno od początku graliśmy o zwycięstwo, niestety gospodarze mieli dziś Krykuna, który narobił nam sporo problemów. Z jego strony groziło nam największe niebezpieczeństwo. Chwała chłopakom, że podnieśliśmy się w drugiej połowie – powiedział po meczu Jarosław Skrobacz, cytowany przez oficjalną stronę Ruchu Chorzów. 

Musieliśmy zagrać trochę bardziej bezpośrednio. W pierwszej połowie chcieliśmy się utrzymywać przy piłce, a tak nie do końca się dało. Wiadomo, jaka jest pora roku, nawierzchnia, to nie pomagało, piłka skakała, trudno było ją opanować. Szanujemy punkt, bo w końcowym rozrachunku każdy punkt może być ważny. Gramy dalej – dodał szkoleniowiec. 

Reklama

W nadchodzącej serii gier chorzowianie podejmą na wyjeździe Chojniczankę, która znajduje się w strefie spadkowej. 

Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaJarosław SkrobaczRuch Chorzów

Dodaj komentarz