Historyczne zwycięstwo Aluron CMC Warty Zawiercie. Nawet trener bronił piłki

Historyczne zwycięstwo Aluron CMC Warty Zawiercie. Nawet trener bronił piłki

fot: Aluron CMC Warta Zawiercie

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali pierwszy mecz w Lidze Mistrzów

Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała pierwszy, historyczny mecz w Lidze Mistrzów. Zawiercianie pokonali Halkbank Ankara 3:1.

To ogromne wydarzenie dla klubu. Co prawda ten ligowy pociąg, który tak gna, ostudza te emocje. Raptem w niedzielę wieczorem rozgrywaliśmy mecz z BBTS-em. Nie pozwalamy sobie jednak na rozluźnienie, budowanie napięcia przed Ligą Mistrzów powoduje jakieś ciarki z emocji. To duży prestiż dla klubu, bo nie ma co ukrywać, że wchodzimy na salony dużej europejskiej siatkówki. Jak się na nich zaprezentujemy? Mam nadzieję, że jak najlepiej, bo nie chcemy być Kopciuszkiem. Nie chcemy tylko uczestniczyć w rozgrywkach, tylko wygrać jak najwięcej meczów i wyjść z grupy – zapowiadał Kryspin Baran, prezes Aluron CMC Warty Zawiercie w rozmowie z PlusLigą.

Reklama

Nawet trener Warty bronił

Na sukces zawiercian złożyła się dobra gra całego zespołu. Drużyna była zaangażowana do tego stopnia, że jedną z piłek po kontrze Turków pobiegł bronić… Michał Winiarski, szkoleniowiec zespołu z Zawiercia. Na szczęście wyręczyło go Santi Danani, libero Warty.

Słabiej graliśmy w polu zagrywki, ale potem poradziliśmy sobie z tym zmieniając tempo i dobrze grając w obronie. Trzy sety były w miarę wyrównane, w czwartym to my dominowaliśmy. Myślę, że należy też podziękować kibicom, bo to, co tutaj stworzyli to coś niesamowitego i te dwie wygrane przez nas końcówki to w także ich zasługa, bo nas ponieśli swoim dopingiem – powiedział Winiarski po meczu.

Reklama

To, co można było zaobserwować w tym meczu, to fakt, że obie drużyny odbyły tylko jeden trening w tej hali. Ta sala sprawiała nam sporo problemów w polu zagrywki i błędów w tym elemencie było sporo. Mam nadzieję, że będziemy mogli tu trochę więcej potrenować i rozegrać więcej spotkań, to ten element będzie lepiej wyglądał w naszym wykonaniu – przyznał szczerze trener Winiarski, ale widzi on także pozytywy w grze swoich podopiecznych. – Patrząc na te wygrane sety, jestem zadowolony przede wszystkim z naszej gry obronnej, a przede wszystkim z tego, że w debiucie wygrywamy i to wygrywamy za trzy punkty – dodał szkoleniowiec.

W weekend Aluron CMC Warta Zawiercie zagra z PSG Stalą Nysa. Następnie zawiercianie rozegrają kolejny mecz w Lidze Mistrzów. Ich rywalem będzie Hebar Pazardżik.

Reklama
Reklama

Siatkówka

Aluron CMC Warta Zawiercie

Dodaj komentarz