Górnik Zabrze przegrał, Łukasz Podolski nie zadebiutował

Górnik Zabrze przegrał, Łukasz Podolski nie zadebiutował

Kacper Kozłowski strzela drugiego gola w meczu z Górnikiem Zabrze Fot. Pogoń Szczecin

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

W pierwszym meczu sezonu Górnik Zabrze przegrał z Pogonią Szczecin. Lukasa Podolskiego nie było w kadrze.

Zabrzanie zaczęli rozgrywki w Szczecinie. Kibice, którzy liczyli na niespodziankę, mogą być zawiedzeni, bo Pogoń była drużyną lepszą. Miała przewagę od pierwszych minut i Górnik powinien się cieszyć, że w pierwszej połowie stracił tylko jednego gola. Zdobył go Michał Kucharczyk, popisując się precyzyjnym strzałem głową. W kilku innych sytuacjach dobrze zachował się Grzegorz Sandomierski, debiutujący w zespole z Zabrza.

W drugiej połowie gra nie zmieniła się. Pogoń miała przewagę, a Górnik nie był w stanie odpowiedzieć. W 66. minucie w zespole gospodarzy doszło do dwóch zmian. Tuż po wejściu na boisko kapitalną akcję przeprowadził Kacper Kozłowski, który pokonał Sandomierskiego, ustalając wynik.

Reklama

W zabrzańskim zespole nie było Lukasa Podolskiego. Mistrz świata nie jest jeszcze przygotowany do gry.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

Gole: Kucharczyk 33., Kozłowski 67.

Pogoń: Stipica – Stolarski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata – Kucharczyk, Smoliński (60. Żurawski), Dąbrowski (90. Drygas), Kurzawa (66. Kozłowski), Carlos Silva (60. Kowalczyk) – Zahović (66. Parzyszek)

Reklama

Górnik: Sandomierski – Michalski, Wiśniewski, Janicki, Janża – Dadok, Manneh, Bainović (69. Dziedzic), Nowak (78. Krawczyk), Cholewiak (78. Rostkowski) – Jimenez.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

ekstraklasaGórnik ZabrzeLukas Podolski

Dodaj komentarz