Górnik Zabrze ma nowego trenera

Górnik Zabrze ma nowego trenera

fot: Górnik Zabrze

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Utalentowany trener z Niemiec poprowadzi Górnika Zabrze.

Bartosch Gaul, nowy trener Górnika Zabrze jest uznawany za jednego z najzdolniejszych szkoleniowców młodego pokolenia niemieckiej szkoły trenerskiej. Oprócz warsztatu jego atutem jest znajomość języków obcych. Porozumiewa się on w języku polskim niemieckim, ale zna również angielski francuski. Co ciekawe, Gaul ma polskie korzenie, bo urodził się w Bytowie, skąd jego rodzina wyemigrowała do Niemiec.

Utalentowany trener poprowadzi Górnika Zabrze

Gaul ma na swoim koncie sporo osiągnięć. W 2008 roku został asystentem trenera w zespole Schalke 04 U-17. Po dwóch latach został asystentem w grupie starszej – U-19. Pomagał trenerowi Norbertowi Elgertowi. W sezonie 2014/15 ich drużyna zdobyła tytuł Mistrza Niemiec w swojej kategorii wiekowej. Kolejnym etapem jego trenerskiej karierze była Moguncja. W Mainz zaczął od szkolenia młodzieży, by cztery lata temu objąć zespół do lat 23, czyli klubowe rezerwy. Szczególnie udane miał dwa sezony. W rozgrywkach 2019/20 zespół FSV Mainz 05 II zajął 6 miejsce, a niedawno zakończonym sezonie uplasował się jedno miejsce wyżej. Co ciekawe jego agentem jest Marc Kosicke, który współpracuje również z Jurgenem Kloppem, legendarnym trenerem Liverpoolu.

Reklama

Górnik nie poinformował na ile podpisał kontrakt ze szkoleniowcem, chociaż mówi się o roku z opcją przedłużenia o kolejny.

Reklama

Piłka Nożna

Górnik Zabrze

Dodaj komentarz